iPhone nepatrí k najlacnejším zariadeniam, a bohužiaľ, musíme skonštatovať, že v poslednej dobe to ide tak trošku dole vodou aj s kvalitou. Preto sa používanie krytu stáva takmer nevyhnutnosťou každého uživateľa. Čo ale s takými, čo jednoducho nechcú kus plastu na svojom Apple miláčikov? Medzi takých som donedávna patril aj ja.

TMcover: Drevený kryt na iPhone

Nepatrím medzi veľkých fanúšikov krytov. Keď si raz kúpim nádherné zariadenie, chcem sa ním kochať a dotýkať sa ho, nie byť s ním v kontakte prostredníctvom kúsku plastu. Preto som donedávna ani ja nepoužíval kryty. Po tom, čo nás však oslovil obchod TMcover.com s recenziou ich krytu som zmenil názor.

- Reklama -

Spoločnosť sa už dlhú dobu venovala práci s drevom, keď sa rozhodli, že začnú vyrábať kryty z dreva. Áno, čítaš správne – na kryte sa nachádza ozajstná drevená dyha, žiadna napodobenina. Hovoria o sebe, že im záleží na kvalite, a tak som sa rozhodol dať šancu krytu, a dva týždne testovať, ako mi bude tento cover sedieť. Z výsledku som bol sám prekvapený.
IMG_4914
IMG_4913Úžasné spracovanie

Mám iPhone 6 a kryt je vyrobený presne na mieru tomuto telefónu. Až tak presne, že spočiatku som mal problém telefón do krytu “natlačiť”. Tento fakt však nepovažujem za nedostatok ale skôr výhodu, vysvetlím neskôr.

Prvé, čo som si všimol bolo, že hrúbka krytu nie je nijako obmedzujúca. To, čoho som sa najviac pri krytoch obával, že budú zbytočne pridávať rozmery môjmu iPhonu bolo fuč. Kryt je taký tenký, že presne lícuje s tlačidlami na bokoch zariadenia, a tak vytvára jeden celok, ktorý má človek až radosť používať. Tlačidlá presne zapadnú do dierky na kryte, s rovnomernou a dostatočnou medzerou okolo tak, že človek nemá problém tlačidlo nahmatať.

IMG_4925

Taktiež spodná strana je prevedená perfektne. Tenučký kryt nevytvára zbytočný “schod” na mieste, kde končí a začínajú konektory a reproduktor, všetko je pekne jemné a plynulé. A hlavne rovnomerné, na celom kryte sa nenachádza miesto, kde by bolo niečo nepresne vyrobené.

Jedinú mnešiu výčitku mám k bočnej hrane zariadenia, kde sa po celom obvode krytu nachádza “zvar” plastového rámika a trochu kazí dojem inak dokonalého diela. Pri práci s telefónom nijako nevadí, nereže ani neškriabe, ale pri bližšom skúmaní a zadívaní sa na dizajn pôsobí trošku lacným dojmom.

IMG_4924
IMG_4918

Poďme ale k hlavnej časti – zadnej stene krytu. V nej je vsadený diel z ozajstného dreva. Tu je vidieť, že chalani z TMcover to majú “v ruke” a evidentne vedia čo robia. Drevo je presne také, aké má byť – ani príliš hladké, ani príliš drsné. Má svoju štruktúru, ktorá výborne padne do ruky. Telefón sa nešmýka, drevo poskytuje dostatočný grip, no človek si ani neuvedomuje, že pracuje s drevom, kým sám nechce. Proste skvelé.

IMG_4919

Tak, ako tlačidlá, tak aj šošovka dokonalo lícuje s drevenou dyhou. Kryt je cca o 0,1mm vyšší ako šošovka, takže tá netrčí, ani zbytočne “nezapadne” do vnútra. Vďaka minimálnemu rozdielu sa však šošovka nešúcha po stole, a tak sa nepoškriabe.

Nebojte sa – drevo je ošetrené špeciálnou nanotechnológiou, ktorá zabezpečuje, že sa nezašpiní, a keď aj, tak sa dá relatívne jednoducho vyčistiť. Taktiež je vďaka povrchovej úprave odolné proti nejakému množstvu vody. Nie je síce určené na plávanie, ale práca s mokrými rukami či rozliate víno mu nijako neuškodí. Nevznikajú tak problémy typické pre drevo – časom sa ošúcha, zašpiní a voda mu veľmi nechutí.

IMG_4923

Špecialitka 

“Špecialitou podniku” v tomto prípade je možnosť nechať si vypáliť do dreva vlastný motív – dostanete tak vlastný “custom” kryt na mieru (viac info tu).

Nedá mi nespomenúť ešte jednu špecialitku aj v mojom prípade. Predčasom som si na pláži pri mori nešťastne rozbil displej. Povedal som si, že si dám pokoj a na pláž nosiť telefón nebudem, no raz som toto pravidlo porušil, aby som nafotil nejaké zábery. Bohužiaľ sa mi to vypomstilo.

Keď som sa vrátil, dal som si telefón opraviť. V dôsledku nekvalitného servisu sa však displej časom začal odliepať, klikať pri silnejšom stlačení ako Force Touch (:D), až to dospelo do takého štádia, že na hranách presvitá svetlo od podsvietenia.

IMG_4922

IMG_4916Vďaka tomuto krytu sa mi však problém vyriešil, vďaka pevnej konštrukcii a tomu, že kryt presne pasuje na zariadenie. Keďže bočná hrana zasahuje až na zaoblené hrany, kryt pekne “chytil” displej a tlačí ho naspäť k zariadeniu – displej je chránený proti “vypadnutiu” a tak sa už viac neodliepa, ale správne prilieha.

Záver

Mňa presvedčili. Aj keď, ako som už spomínal, nerád nosím kryty na telefóne, drevený kryt na iPhone TMcover je natoľko špeciálny a taktiež pohľadný, že mi chutí mať ho na iPhone. Dá sa teda povedať, že slovenská kvalita a vášeň pre drevo ma presvedčili nosiť kryt. A to už je čo povedať.

Biele prevedenie krytu:

IMG_4955IMG_4953IMG_4954

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Mladý chalan, ktorý rád podniká (odvážne kroky) hlavne vo svete internetovo-biznisovom. Momentálne spolumajiteľ, obchodník, marketér, editor a sporadický autor na svetapple.sk.