iPad je stále obľúbený tablet aj keď je pravda, že popularita klesá priamo úmerne s predajmi. Tento trh totiž začínajú pomaly, ale isto vytláčať veľké smartfóny ako napríklad iPhone 7 Plus. Tak či onak, tablety sa predávajú a tiež kupujú stále, predovšetkým tie od Applu. Na prvý pohľad sa im síce veľmi nedarí, ale spomedzi konkurentov sú na tom stále najlepšie. Apple urobilo isté zmeny v ponuke svojich iPadov pri nedávnej aktualizácií. To sa podpísalo aj pod pomerne zaujímavou a hlavne výhodnou zmenou!

Starší za novší

Niekedy sa stane, že sa pokazí aj niečo, čo dlhé roky funguje a v takom prípade sa tento problém nedá riešiť ináč ako pomocou reklamácie. Je to klasický postup. Zariadenie by malo vydržať vždy 2 roky, ale ak nevydrží, zákazník má právo na opravu prípadne výmenu za nový kus. Apple to tak robí už roky a ľudia tento záručný servis milujú.

- Reklama -

Sám som bol svedkom ako mi Apple 2 krát vymenilo môj pokazený iPhone za úplne nový kus, na ktorom nebol jediný škrabanec. Je to skrátka perfektný prístup. Apple prestalo predávať rôzne iPady a naopak, niektoré zase vyrábať začalo, ako napr. nový iPad 5. generácie (ktorý nenesie ani názov „Pro“ a ani názov „Air“).

Evidentne sa ale zmeny neobjavili len pre zákazníkov, ale aj napríklad pre predajcov či servisy. Prečo? Apple vraj už nemá žiadne náhradné modely za iPad 4. generácie. Ak sa ti teda pokazí, budú ti ho musieť opraviť a ak sa na ňom pokazí niečo, čo sa už žiaľ nedá opraviť, Apple ti dá rovno novší iPad Air 2! Len tak mimochodom rozdiel medzi zaradeniami sú až dva roky, čiže človek dostane omnoho modernejší produkt.

Obchody Apple Store a reselleri môžu túto zmenu robiť už od 30. marca. Podmienka je ale tá, že zariadenie musí byť skutočne neopraviteľné a iPad Air 2 musí byť dostupný v danom regióne. Negatívne je možno však to, že Apple ti ponúkne inú farbu, prípadne kapacitu úložiska. O každom kroku ťa ale musí niekto najprv informovať.

Všetky tieto informácie poznáme vďaka špeciálnemu interaktívnemu dokumentu, ktorý získali predajcovia po celom svete a dostal sa do rúk aj redakcií Macrumors. Čo však so 100% istotou žiaľ potvrdiť nevieme je fakt, či sa týka aj nášho Slovenska prípadne susedného Česka. Problém je v tom, že krajiny v ktorých dokument platí presnejšie neboli špecifikované. Na druhú stranu nám ale príde nelogické, keby neplatil aj u nás. Ako by tu potom vymieňalo Apple problémové iPady?

iPad - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.