Len pred malou chvíľou sme sa v samostatnom článku venovali tomu, koľko zaplatíte za nový MacBook Air s procesorom M2. Pokiaľ ste čítali pozorne, určite ste neprehliadli, že Apple nechalo v ponuke aj starší model s procesorom M1. No a keďže firma vylepšila aj technicky vyspelejší MacBook Pro 13″ s Touch Barom, automaticky nás zaujíma jeho slovenská cena a možnosti konfigurácie.

V prvom rade je nutné uviesť, že v tomto notebooku čip M2 úplne nahrádza čip M1. Zariadenie si teda s pôvodným ARM procesorom od Apple už nezakúpite. Novší čip však môžete získať opäť v dvoch variantoch (rovnako ako pri MacBooku Air 2022), ktoré sa líšia cenou.

Základ za rozumné peniaze 

Keďže považujeme postavenie 13″ MacBooku Pro v hierarchii Apple produktov stále za vyššie, než postavenie nového MacBooku Air 2022, kladne hodnotíme jeho základnú cenovku. Zariadenie vás so slabším čipom M2 (8-jadrové CPU, 8-jadrové GPU a 8 GB RAM) vyjde na 1 599,00 €. To je iba o 100 € viac ako pri MacBooku Air.

Navyše už v balení dostanete aj 67 W nabíjací adaptér, za ktorý si pri lacnejšom počítači musíte priplatiť + 20 €. MacBook Pro 13″ však taktiež ponúka bohaté možnosti konfigurácie, ktoré vedia jeho cenu navýšiť.

Pre lepšiu prehľadnosť sme tieto možnosti zoradili pod seba: 

  • 512 GB úložisko za príplatok + 230,00 €
  • 1 TB úložisko za príplatok + 460,00 €
  • 2 TB úložisko za príplatok + 920,00 €
  • 16 GB RAM za príplatok + 230,00 €
  • 24 GB RAM za príplatok + 460,00 €

V top konfigurácii je dokonca lacnejší ako MacBook Air 

Čo nás vcelku prekvapilo nie je základná cena ale tá konečná. Ak si totiž MacBook Air s čipom M2 vybavíte všetkými príplatkami (vrátane výkonnejšieho adaptéra), zaplatíte zaň 2 999,00 €. V prípade MacBooku Pro 13″ je však cena s 67 W adaptérom „len“ 2 979,00 €.

Technicky ide o možno starší dizajn, no prakticky dostanete rovnaký výkon, úložisko a operačnú pamäť RAM a fanúšikovia dotykových plôch sa môžu tešiť aj na Touch Bar. V princípe je teda úplne jedno, či si kúpite MacBook Pro 13″ alebo MacBook Air s čipom M2. Cenovo sa počítače takmer vôbec nelíšia. Ten pravý rozdiel ale predstavuje dizajn a preferencie používateľa.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  iPhone 13 mini máva na rozlúčku. Spoločnosť Apple oficiálne ukončuje jeho predaj

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -