iPhone 7 tu, iPhone 7 tam. Tieto telefóny sa predávajú niečo vyše pol roka a už ich vidíme na každom rohu. Chce ho každý. Jednak je to ešte stále celkom novinka, no a potom je to proste cool. Niekomu ale práve to, že ho chce a a už vlastne aj má skoro úplne každý môže celkom prekážať a chce sa odlíšiť. Pre neho tu je napríklad aj táto originálna retro edícia iPhonu 7, ktorá vyzerá super (akoby bola vystrihnutá z 80-tych rokov), no pokiaľ ju chceš, budeš sa musieť tvrdo plesnúť po vrecku. Cenovka s tebou zatočí!

iPhone 7, ktorý proste budeš chcieť

Dizajn je to, na čom si Apple stavia už celé dekády. Vždy vyzerali tieto výrobky super a vždy mali niečo, prečo neboli také nudné a prečo ich ľudia milovali. iPhone má proste určitú emóciu. Tá je tu aj keď ho kupuješ, no a tiež, keď ho používaš. Ostatné smartfóny sú oproti nemu len smartfónmi. Proste zaraidenia bez duše. Ak tu máme automobilových nadšencov, iPhone sa radí medzi tú najvyššiu triedu, je to také BMW medzi Passatmi, ktoré sú síce tiež dobré, ale strašne nudné. Tak či onak, aj takýto “energický” iPhone môže prísť niekomu mainstream a to sa teda vôbec nečudujeme.

- Reklama -

Má ho už úplne každý a na ulici sa s ním stretneme častejšie, ako by sme možno chceli. Presne preto sú ľudia, ktorí hľadajú spôsoby, ako sa odlíšiť. Samozrejme, dá sa to spraviť pomocou krytu, ale tým stále len zakryjú ten “mainstream”. Potom je tu ešte jedna možnosť, ale za tú si teda teda poriadne priplatia. Existuje totižto firma ColorWare, ktorá už niekoľký rok po sebe predstavuje špeciálne edície iPhonu, ktoré nazýva ako “Retro Edition”. V tomto prípade ide o najväčší model Plus, ktorý je dostupný výhradne len s 256GB verziou (samozrejme v danej edícií).

Táto konfigurácia už sama o sebe nie je najlacnejšia, avšak telefón má zozadu béžovú úpravu, ktorá pripomína Apple zaraidenia, predstavené niekedy počas 80-tych rokov minulého storočia. Ak sa pozrieme na cenu takéhoto iPhonu (bez úpravy) v americkom Apple Store, dostaneme sa na sumu zhruba $969. Už to je obrovské číslo, ale ColorWare si svoju prácu cení na viac. Za upravené telefóny pýta neskutočných $1899, čo je takmer dvojnásobná čiastka!

Možno si povieš, že firma prišla s týmto zariadením neskoro. Dnes už väčšina používateľov čaká na príchod revolučného iPhonu 8, ale nie je tomu tak. Prvých 25 kusov je už vypredaných!

ColorWare iPhone 7 Plus Retro

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here