Spoločnosť Apple počas minulého roka predstavila iOS 9 a dá sa povedať, že aj tak trochu prekvapila používateľov, ktorí vlastnili alebo vlastnia iPhone 4S. Mala to byť akási odmena alebo žiadosť o odpustenie, kvôli nie príliš vydarenému iOS 8. V inom prípade by asi iOS 9 už iPhone 4S nepodporoval. Očividne sa to ale chlapcom z Cupertina príliš nepodarilo a iOS 9 je na starom zariadení pomerne zle optimalizovaný systém. Ako sa mu bude dariť v súboji proti starším verziám?

Rýchlostný test iOS 5-9 na iPhone 4S, ktorý je najlepší?

iPhone 4S začal svoju púť ešte v roku 2011, len pár dní po tom, ako zomrel zakladateľ Apple a inovátor Steve Jobs. Bol to teda s určitosťou posledný telefón, na ktorého vývoji sa podieľal až do konca a na to, že má toto zariadenie 6 rokov, musíme uznať, že sa celkom drží. Hoci už nie je také, ako bývalo so staršími verziami iOS, stále vie človeka potešiť, pretože ponúka skvelé funkcie.

- Reklama -

Toto zariadenie sa ale nezačalo predávať s iOS 9. To je iba aktualizácia. iPhone 4S vyšiel v dobe, kedy na trh prišiel iOS 5. Ako by to bolo len včera, keď sme ešte používali starý dizajn systému a v skutočnosti tu už nie je pekné tri roky, odkedy Apple v iOS 7 urobilo pomerne radikálnu zmenu.

iPhone 4S - svetapple.sk

Tak či onak, na následujúcom videu uvidíš celkom presne, aký je telefón po inštalácií novej iOS verzie v skutočnosti pomalý a aký svižný bol v roku 2011, keď doň Apple inštalovalo iOS 5. Hlavné dôvody sú dva a z toho jeden považujeme skôr za konšpiračnú teóriu. Tá teória hovorí o tom, že Apple umelo spomaľuje staršie iPhony preto, aby ľudia prešli na novšie modely. To sa nám ale popravde celkom nezdá a myslíme si, že pravda bude ukrytá úplne niekde inde.

Zostava iPhonu 4S bola Apple A5, ktorý bol prvým dvojjadrovým procesorom, ktorý sa dostal do iPhonu, 512mb RAM. Práve toto je dôvod, prečo je tento telefón s novým systémom tak výrazne pomalší. iOS 9 má jednoducho omnoho väčšie množstvo nových funkcií a procesov, ktoré malá RAMka a slabý procesor skrátka nezvládajú. Aj keď teda v Apple sľúbili, že iOS 9 všetko napraví príliš sa im to nepodarilo. Na druhú stranu môžu byť majitelia iPhonu 4S radi, že Apple takúto aktualizáciu vôbec dovolilo! 🙂

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here