S iOS 14.5 budeme odomykať iPhone cez Apple Watch

Aj keď je systém skenovania tváre veľmi užitočný, povedzme si na rovinu, že v časoch pandémie nepatrí medzi najpopulárnejšie. Pokiaľ máte na tvári masku, rúško či respirátor, musíte zadať kód. S príchodom aktualizácie iOS 14.5, ktorá sa už dostala ku vývojárom, tento problém končí.

Vo chvíli, keď bude dostupná pre všetkých používateľov si budete môcť svoj iPhone odomknúť aj cez hodinky Apple Watch. V princípe by malo ísť o podobný systém, aký Apple používa pri počítačoch Mac.

Keď sa na telefón pozriete s prekrytou tvárou, Face ID vás naskenuje iba čiastočne. O zvyšok autentifikácie sa postarajú hodinky na ruke, ktoré potvrdia, že ste to skutočne vy. Akonáhle bude celý proces úspešný, telefón vám dá haptickú spätnú väzbu a na hodinkách sa zobrazí upozornenie.

Dôležité je dodať, že pre využívanie novej funkcie ju musíte v prvom rade manuálne aktivovať cez Nastavenia. Stále sa istým spôsobom znižuje úroveň zabezpečenia a tak je tento krok logický.

Takisto si Apple dalo pozor na platby v App Store alebo Apple Pay. Tie budú povolené len pri plnohodnotnom overení cez Face ID alebo cez heslo. Alternatíva s Apple Watch tu nefunguje.

Čo hovoríte na toto vylepšenie vy? Bude to výhodné? My v redakcii sa už popravde nevieme dočkať. Písanie kódu je naozaj otravné a toto bude aspoň aký taký spôsob, ako si celý proces zjednodušiť. Skvelá práca.

Prečítajte si tiež  Toľkoto stojí na výrobu iPhone 8 a iPhone 8 Plus!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.