Spoločnosť Oceanic+ predstavila produkt, ktorý sa stane povinnou výbavou každého potápačského nadšenca. Firma vyrobila špeciálny ochranný kryt, ktorý odolá extrémnemu tlaku a keď doň vložíte svoj iPhone, automaticky ho premeníte na profesionálny potápačský počítač a podvodný kamerový systém.

Kryt Oceanic+ obklopuje váš iPhone z každej strany a pridáva doň ďalšie senzory, vďaka ktorým rozširuje jeho schopnosti. Maximálny ponor, ktorý je toto príslušenstvo schopné zvládnuť je až 60 metrov a vďaka integrovanej automatickej vákuovej pumpe sa nemusíte obávať, že by vám v obale pred potápaním zostal čo i len náznak vzduchu. Rovnako tak je výhodou, že príslušenstvo podporuje prakticky akýkoľvek moderný iPhone. Vložiť doň môžete model 14 Pro Max, ale pokojne aj SE druhej generácie.

Obal tiež obsahuje viacero univerzálnych bodov, vďaka ktorým môžete pracovať s rôznym podvodným fotografickým príslušenstvom. Ak sa teda vyberiete pod vodu, nafotíte či natočíte nádherné zábery. Samozrejmosťou je aj veľký výrez pre zadnú kameru, ktorá je na iPhone sama o sebe veľmi kvalitná.

iPhone kryt do vody
Zdroj: Oceanic+

Kryt má v sebe tiež akumulátor, ktorý sa nabíja cez USB-C. Už po 45 minútach na nabíjačke budete mať dosť energie na to, aby ste sa s ním mohli potápať počas celého týždňa, napríklad na dovolenke.

Samozrejmosťou je tiež prítomnosť technológie Bluetooth, vďaka ktorej funguje 5 samostatných tlačidiel na puzdre, ako aj snímače hĺbky či teploty, ktorých dáta sú následne odosielané do vášho mobilného zariadenia.

Aplikácia Oceanic+ premení váš iPhone na potápačský počítač 

iPhone kryt do vody
Zdroj: Oceanic+

Všetky dáta následne spracuje aplikácia Oceanic+, ktorá sa používa v spojení s krytom na zobrazenie potápačského rozhrania počas ponoru. Pomôže vám vytvoriť tie najkrajšie fotky či videá, ukáže vám teplotu, hĺbku ponoru a zároveň vás upozorní na relevantné dáta, ako je napríklad rýchlosť vzostupu a časovač bezpečnostnej zastávky.

Samozrejmosťou je možnosť uložiť konkrétny ponor do špeciálneho denníka, ktorý bude obsahovať aj fotky či videá, ktoré sa vám podarilo pod vodnou hladinou zachytiť.

iPhone kryt do vody
Zdroj: Oceanic+

Aplikácia Oceanic+ tiež obsahuje špeciálny systém, ktorý zabezpečí, že všetky fotografie budú automaticky farebne upravené, aby sa eliminoval neprirodzený modrý odtieň, ktorý sa nachádza pod vodou. Rovnako budete môcť snímať zábery do profesionálne formátu RAW, alebo komprimovaných súborov.

Bežná cena za uvedený obal samozrejme nie je nízka a potencionálni záujemcovia si ho môžu od konca septembra zaobstarať v Severnej Amerike za 489,95 $ (cca 450 €). Dôležité je upozorniť snáď len na to, že potápačský počítač môžete využívať až po aktivácii predplatného v aplikácii Oceanic+. Dáta môžete následne zdieľať so svojimi Apple Watch Ultra. Ak však chcete iba puzdro na fotenie, táto funkcia bude k dispozícii aj bez predplatného.

Prečítajte si tiež  Nie je výkon ako výkon! Apple vás o tom presvedčí!

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -