Apple je v súčasnosti jedna z najväčších spoločností na svete. Toto svoje umiestnenie medzi špičkou všetkých firiem si vyslúžila predovšetkým vďaka iPhonu, ktorý jej tvorí asi 60% ziskov. Sú tu ale aj iné produkty a tiež bočné príjmy, ktoré z firmy robia tu najhodnotnejšiu spoločnosť na svete. Ty sa teraz môžeš pozrieť na to, koľko Apple zarába v reálnom čase.

iPhone ako na bežiacom páse, iPady prekvapia

Každý štvrťrok sa nám spoločnosť Apple chváli opäť raz väčším ziskom a obratom, úspešnejšími predajmi a ďalším progresom vo výstavbe nového Campusu. Sú to čísla udávané v miliónoch či dokonca v miliardách a konkurenčné spoločnosti sa len nestíhajú čudovať, ako je to vôbec možné, že spoločnosť dokáže predávať v tak veľkom množstve, také drahé zariadenia. Odpoveď na otázku „Ako?“ nepoznáme, je to tajomstvo Applu, každý ho totižto miluje pre niečo iné.

- Reklama -

Každopádne sa všetky produkty predávajú ako na bežiacom páse. iPhony idú aj na grafe aktuálnych predajov ako teplé rožky. Ak si človek vezme, že každý z nich stojí minimálne tých $500 a väčšina ešte omnoho viac, zistí, že v Apple musia byť neuveriteľne bohatí. To je však nižšie vykreslené tiež. Okrem toho, ako dobre sa predávajú iPhony zaujmú aj napríklad iPady. Ich predaje sú síce výrazne nižšie a pomalšie, no na druhú stranu nie sú určite zahanbujúce a žiadna konkurencia nepredáva tak dobre ako Apple.

iPhone - svetapple.sk

Mac a Apple Watch? Taktiež skvelé

Čo sa týka počítačov Mac, tak predaje sú evidentne pomalšie. Pribúdajú len v naozaj malom množstve po niekoľkých sekundách kus. Netreba ale zabúdať, že ide v podstate o najdrahšie „bežné“ počítače na trhu a konkurencia, ktorá je papierovo výkonnejšia stojí častokrát aj o polovicu menej. Ďalej tu netreba zabúdať ani na to, že ide o počítače, nie o prenosné zariadenia ako iPhone či iPad, ktoré majú v súčasnosti omnoho väčšie využitie. Napriek pomalšiemu pribúdaniu idú teda predaje v reálnom čase na pomery trhu celkom dobre. Veď Apple bol minulý rok druhý najväčší výrobca počítačov na svete.

Ďalej tu máme aj hodinky Apple Watch. Predstavené boli v roku 2014, predaje začali v roku 2015 a dnes, v roku 2016 predstavujú najpredávanejšie inteligentné hodinky na svete. Predaje možno nejdú tak dobre, ako v prípade iOS zariadení, ide však o produkt, na ktorý sa ľudia ešte stále úplne tak nepripravili. V druhom rade ho nevyhnutnne nepotrebujú, nakoľko je to len taký doplnok k iPhonu, ktorý je na ňom prakticky aj závislý. Uvidíme, aký vplyv bude mať druhá generácia hodiniek Apple Watch. Tá prvá sa predáva na pomery celkom dobre. Potom sú tu ďalšie zaujímavé čísla, človek si to môže pokojne pozrieť.

Prikladáme direct link na stránku, nakoľko sa tu okrem spoločnosti Apple dá pozrieť aj YouTube. Iné spoločnosti sa zatiaľ ešte iba pripravujú, no je to veľmi zaujímavá inforgrafika, ktorá ti ukáže, ako predávajú tí najväčší. Preto neváhaj a navštív www.everysecond.io.

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.