Špekulácie tu vždy boli, sú a aj budú. Nevyhneme sa im a dneska pridáme jednu našu, o ktorej sa oplatí diskutovať. Apple by malo tento rok predstaviť celkom nový iPhone. Nepôjde ale len o nový model, ale o naozaj prepracovaný produkt, na aký tu čakáme už dlhé roky. Sľubujú nám to úniky, ale aj sám generálny riaditeľ spoločnosti Apple, Tim Cook. Poďme sa ale pozrieť na to, ako sa bude toto zariadenie volať. Možno, že to nebude práve iPhone 8, možno to bude celkom ináč!

Číselné označenie

Na to, aby sme mohli začať sa musíme pozrieť už len na číselné označenie ako také. To tu nemôže byť naveky, teda teoreticky môže, ale bude to vyzerať zvláštne. Napríklad taký iPhone 13 neznie príliš dobre, aj keď nám to pomerne presne hovorí, aká generácia telefónu je momentálne na trhu.

- Reklama -

To ale nie je dôležité. Dôležité je, aby to znelo a vyzeralo dobre. Presne preto je dosť možné, že sa bude chcieť nakúsnuté jablko číselného označenia v následujúcich mesiacoch zbaviť a vôbec by sme sa tomu nečudovali.

Veď už ani iPad pomerne dlho nevoláme “iPad + číslo”. Je to proste iPad Air, prípadne teraz už dokonca iPad Pro. iPhone by mohol ísť v jeho šľapajách. Tento rok je to 10 rokov, odkedy bol predstavený prvý iPhone a áno, presne toľko modelov sme už aj od Applu dostali (ak nerátame plusové verzie, či model 5C a SE). Znamená to teda, že s každoročným “upgradom” pôjde o desiatu generáciu tohto populárneho smartfónu.

Presne preto sa medzi ľuďmi začína skloňovať aj to, že by sa mohol volať už ináč. Vďaka výročiu má na to Apple jedinečnú príležitosť a keďže to má byť od základov prekopaný iPhone, ani by sme sa nečudovali, keby túto šancu Apple využilo.

Hovorí sa napríklad o názve iPhone Anniversary (výročný). Takýto názov znie celkom dobre a hodnotne. Navyše sa hodí aj k 10. výročiu od predstavenia smartfónu. Potom sa tu vo veľkom hovorí napríklad o iPhone X. To je tiež názov, ktorý by sa mu hodil. Ide o 10. generáciu a číselné označenie “8” tu tak trochu nedáva zmysel.

Nakoniec tu máme ale aj iné možné označenia. Tak napríklad taký iPhone Pro či iPhone Air. To je tiež všetko možné. Nechceme rozvíjať konšpirácie. Kým si nebudeme sami istí, tiež budeme volať iPhone 8 práve “iPhone 8”. Tento článok má slúžiť skôr ako zamyslenie nad tým, že názov sa bude musieť skôr či neskôr zmeniť. Čo si myslíš ty, dočkáme sa nového názvu už tento rok?

iPhone - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here