Samsung dokončil testovanie čipu pre iPhone!

0

Apple a Samsung, to veľmi nejde dokopy. Nie len, že si obe firmy silno konkurujú svojimi produktmi. Jedna sa tej druhej snaží v reklame neustále vysmievať a ponižovať ju. Človek by bol povedal, že sa obe spoločnosti od seba držia tak ďaleko ako sa len dá ale nie je to pravda. Samsung pre Apple vyrába. Teraz sa pochválil novým čipom pre iPhone! 

Nový čip rady LPDDR5

Hoci Samsung predáva telefóny, tablety a počítače, s ktorými konkuruje Applu, predáva mu aj technológie a rovnako tak výrobu. Jablková spoločnosť zase na druhej strane veľmi slušne platí a tak ide o partnerstvo, v ktorom si rozumejú obaja.Juhokórejský gigant dnes oznámil veľkú správu a to, že dokončil testovanie funkčnosti prvej priemyslovej rady čipov rady LPDDR5 DRAM, ktoré majú kapacitu až 8GB!

Novinka je naozaj o čosi výkonnejšia ako čipy, ktoré sú v súčasných iPhonoch. Dátová rýchlosť je stanovená až na 6,4 Gb/s. To je 1,5x viac ako má starší čip s označením LPDDR4X DRAM použitý v iPhone X. Novinkou ale nie je len rýchlosť. Samsung vložil do produktu viac a vyvinul aj špeciálne funkcie, respektíve režimy, pomocou ktorých sa dá redukovať spotreba až o 30%. Jeden z nich je napríklad špeciálny režim spánku. Toto všetko sú samozrejme dobré správy pretože to pre nás znamená to, že naše iPhony budú mať o čosi rýchlejšiu pamäť, no zároveň ušetria značnú časť batérie.

Hromadná výroba tohto čipu už bola potvrdená avšak stále nebola stanovená, takže nikto presne nevie, kedy to bude. Nepredpokladáme ale, že by sme s ním mali počítať už v následujúcich iPhonoch. Minimálne nie preto, lebo ho Samsung potvrdil až teraz. Pôjde skôr o čipy pre budúci rok. Apple tieto pamäte dodáva od niekoľkých výrobcov, takže Samsung nie je jediným v hre. Líšia sa napríklad tým, o aké zariadenie ide. Medzi výrobcov patria spoločnosti SK Hynix a Micron.

Nepriatelia spolupracujú - svetapple.sk

Nepriatelia spolupracujú – svetapple.sk

zdroje: appleinsider, idownloadblog, macrumors, cultformac, forbes

 

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk