Napriek tomu, že sa všetky oči upierajú na nadchádzajúci modelový rad iPhone 15, ktorý sa predstaví už zajtra, spoločnosť Apple má ešte zopár kariet v rukáve. V tomto roku by sme sa mali dočkať uvedenia aj ďalších produktov, medzi ktorými nebudú chýbať ani zástupcovia jablkových tabletov.

Pôvodne sa predpokladalo, že v októbri sa uskutoční ďalšia veľká Apple konferencia. Podľa reportéra Marka Gurmana z agentúry Bloomberg však spoločnosť nemá dostatok nových zariadení a noviniek, ktoré by si vyžadovali usporiadanie samostatného eventu v tomto období. To však neznamená, že sa žiadne nové produkty neukážu.

Gigant z Cupertina ich totiž predstaví prostredníctvom tlačových správ podobne, ako to urobil napríklad začiatkom roka 2023 pri počítačoch Mac s procesormi M2, M2 Pro a M2 Max. Práve tohoto scenára sa dočká aj nový iPad Air šiestej generácie.

iPad Air 5 sa nemusí predstaviť počas konferencie

Gurman si myslí, že v októbri bude spoločnosť Apple predstavovať ďalšie produkty, ale pochybuje, že sa bude konať celý event. Predstavenie nového iPadu bude veľmi podobné, ako v prípade spomínaných modelov MacBook Pro M2 Pro a M2 Max.

iPad Air 5. generácie
Zdroj: MyNextTablet / TrustedReviews / úprava redakcie

Nová generácia obľúbeného iPadu Air prinesie nový čip (pravdepodobne m2), vďaka čomu sa zvýši výkon aj efektivita zariadenia, podporu technológie WI-FI 6E a takisto vylepšenie pre kamerový systém.

V prípade vizuálu však neočakávame takmer žiadne zmeny. Novinkou, ale môžu byť nové farebné možnosti a tenšie rámčeky okolo displeja podobne, ako v prípade očakávaného iPhonu 15.

Akú novinku by ste si od iPadu Air novej generácie priali vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch pod článkom.

Prečítajte si tiež  iPad Pro sa dočká extrémneho úložiska. Firma tým poteší profesionálov

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -