Smartfóny nižšej strednej triedy. Každý k ním má iný prístup, no Samsung to robí veľmi dobre. Dáva do nich veľa hodnoty za relatívne málo peňazí a vytvára z nich predajné hity. Pekným príkladom je model Galaxy A55, ktorý je na Slovensku veľmi populárny. Ide v podstate o konkurenta pre iPhone SE 3, avšak kúpiť si ho môžete za extrémne výhodnú cenu. V oblasti hardvéru prekvapí svojou solídnou výbavou aj moderným dizajnom.

Samsung Galaxy A55 disponuje veľkým 6,6″ AMOLED displejom, ktorý má vysoké rozlíšenie až 2340 x 1080 pixelov a vysokú 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Obrazovku dopĺňa jas až na úrovni 1 000 nitov, vďaka čomu sa na ňu dobre pozerá aj na priamom slnku. V jej spodnej časti sa navyše skrýva aj snímač odtlačkov prstov a chráni ju Gorilla Glass Vitus+. Samsung Galaxy A55 má aj ochranu voči vode v rámci normy IP67.

No a koľko tento smartfón stojí? To je tá najlepšia časť. Výrobca model Galaxy A55 v čase uvedenia na trh predával za 489 € a keďže bol predstavený v marci 2024, nebolo to ani tak dávno. Dnes však tento smartfón stojí po kliknutí na tento odkaz iba 296 €, vďaka čomu na jeho nákupe výrazne ušetríte. Je to takmer polovica pôvodnej ceny! Netreba navyše zabúdať, že iPhone SE 3 sa predáva ešte o 100 € drahšie a hoci má výkonnejší procesor, tam jeho výhody žiaľ začínajú aj končia.

Samsung Galaxy A55
Zdroj: YouTube / Nick Ackerman (snímka obrazovky)

V cenovo dostupnom Samsungu Galaxy A55 sa nachádza výkonný osemjadrový čip, ktorý dokonalo postačí na všetky úlohy a takisto si na ňom bez problémov spustíte aj hry. Telefón disponuje aj 8 GB RAM či 128 GB úložiskom (+ microSD až do 1 TB). Fanúšikov poteší aj prítomnosť operačného systému Android 14 so známou nadstavbou One UI či kvalitné fotoaparáty. Hlavný snímač má rozlíšenie 50 Mpx, ultraširokouhlý 12 Mpx a makro objektív na detaily 5 Mpx. Rozlíšenie predného fotoaparátu je 32 Mpx a telefónu nerobí problém ani 4K video.

Za zmienku tiež stojí prítomnosť Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3 či veľkého akumulátora s kapacitou až 5 000 mAh či rýchlym 25 W nabíjaním. O výdrž si vďaka tomu nebudete musieť robiť žiadne starosti. Samsung hovorí až o dvoch dňoch na jedno nabitie pri bežnom používaní. Ak sa vám teda Samsung Galaxy A55 s podporou 5G páči, po kliknutí na tento odkaz ho môžete získať iba za 296 €. V porovnaní s tým, čo dnes ponúka iPhone SE 3 je to možno aj lepšia voľba. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Prečítajte si tiež  4K Inteligentný televízor od LG kúpite v zľave mimoriadne lacno. Má ideálnu 55" uhlopriečku

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -