Samsung Galaxy S21 Ultra vs iPhone 12 Pro Max

Ešte predtým, ako začneme, musíme spomenúť niekoľko zásadných technických špecifikácií. Vo vnútri iPhonu 12 Pro Max pracuje 5nm procesor A14 Bionic so 6GB RAM a 3 678 mAh batériou.

Ak sa pozrieme na konkurenčný Samsung Galaxy S21 Ultra, v rámci testu bol použitý model s 5nm procesorom Snapdragon 888, (pravdepodobne) 12GB RAM a 5 000 mAh akumulátorom.

Váha oboch zariadení je s výnimkou jedného gramu totožná, no rozdiel sa nachádza v displejoch, kde Samsung ponúka o 0,1″ väčšiu uhlopriečku a obnovovaciu frekvenciu 120Hz (iPhone má len 60Hz).

Oba smartfóny boli úplne nové, aktualizované a mali 100% zdravie akumulátorov. Autor sa rozhodol, že na nich neaktivuje dáta, takže test prebiehal len v rámci Wi-Fi, čo samozrejme určitým spôsobom ovplyvnilo výsledok. Aj tak sme sa ale na konci dočkali príjemného prekvapenia.

Samsung Galaxy S21 Ultra skončil po 11 hodinách a 45 minútach na druhom mieste, čo je sám o sebe úžasný čas. Určite však nemôžeme prehlásiť iPhone 12 Pro Max za plnohodnotného víťaza, nakoľko jeho akumulátor skončil po 11 hodinách a 47 minútach. Pri takejto dobe sú 2 minúty absolútne zanedbateľné.

Ďalší test ukazuje iné výsledky

Aby sme boli fér, prikladáme ešte jeden test, ktorý skončil trochu ináč. Rozdielom bolo to, že Samsung Galaxy S21 Ultra nemal čip Snapdragon 888, ktorý je považovaný za výkonnejší, ale Exynos 2100, ktorý je považovaný za úspornejší. Táto verzia sa predáva aj u nás na Slovensku.

Juhokórejská novinka vyhrala na plnej čiare a keď iPhone 12 Pro Max preukázal svoje limity, Galaxy S21 Ultra zostávalo 12% batérie. Vo finále vydržal o 45 minút dlhšie, čo je obdivuhodné a my musíme uznať, že Apple bolo právom porazené.

Aké máte skúsenosti s výdržou batérie na iPhone 12 Pro Max alebo Samsungu Galaxy S21 Ultra vy? Napíšte nám prosím do komentára, ako ste s ňou spokojní pri bežnom používaní. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  iPhone bude v roku 2020 po dlhej dobe revolučný!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.