Či sa vám to páči, alebo nie, Samsung Galaxy S23 Ultra je jeden z najlepších smartfónov na svete. Po hardvérovej stránke ponúka všetko (a ešte trochu viac), na čo si len spomeniete a zároveň má veľký displej, či dobrú výdrž batérie. Teraz ho navyše môžete získať v zľave za rekordne nízku cenu. Aj keď je o polroka novší, oproti iPhonu 14 Pro Max výrazne ušetríte.

Zariadenie sa pýši 6,8″ AMOLED displejom s funkciou Always-on, 120 Hz obnovovacou frekvenciou a rozlíšením až 3088 x 1440 pixelov. Obsah na ňom poháňa výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 spolu s 8 GB RAM, ktorý patrí aktuálne medzi to najlepšie, čo si na Android smartfóne môžete kúpiť.

Samsung Galaxy S23 Ultra sa štandardne predáva za 1 399 €, avšak nakoľko je na trhu už nejaký ten piatok, jeho cena výrazne klesla. Po kliknutí na tento odkaz ho získate už za 952 €, vďaka čomu ušetríte približne 450 €.

Samsung Galaxy S23 Ultra vs iPhone 14 Pro Max
Zdroj: YouTube / Naseem Speach

Len pre porovnanie, iPhone 14 Pro Max je po zľave stále o 150 € drahší. Navyše nezačína s 256 GB, ale len 128 GB úložiskom. Apple ho v septembri 2022 uviedlo na trh za 1 449 €, avšak po kliknutí na tento ho kúpite od 1 110 €. Samozrejme, nie je to zlý deal, no ľudia, ktorí sú zameraní čisto na hardvér nájdu objektívne viacej vychytávok v Samsungu.

Samsung Galaxy S23 Ultra a jeho brutálny 200 Mpx fotoaparát s 100x zoomom

Vlajková loď Samsung Galaxy S23 Ultra dostala do vienka snímač s neuveriteľným rozlíšením až 200 Mpx a clonou f/1.7. Nevieme síce, na čo to budete potrebovať, no možno sa to hodí. Rovnako sú v ňom aj dva ďalšie 10 Mpx fotoaparáty slúžiace na zoom.

Zdroj: YouTube / Shane Symonds (snímka ovbrazovky)

Samsung Galaxy S23 Ultra ponúka 10x optický zoom a 100x digitálny zoom. Za všetko vďačí periskopu, ktorý iPhone 14 Pro Max so svojim 3x optickým zoomom neponúka.

Samozrejme, vo výbave nechýba ani ultraširokouhlý objektív s rozlíšením 12 Mpx. Ten sa hodí najmä na Instagram, Facebook či WhatsApp. Samsung do Galaxy S23 Ultra zakomponoval aj optickú stabilizáciu videa či ďalšie zaujímavé režimy.

Poriadna výdrž batérie, ako sa na vlajkovú loď patrí

Samsung Galaxy S23 Ultra má obrovský akumulátor s celkovou kapacitou 5 000 mAh. Navyše procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 dokáže byť veľmi úsporný, vďaka čomu sa výdržou batérie vyrovná práve iPhonu 14 Pro Max. V praxi hovoríme zhruba o 2 dňoch na jedno nabitie.

Prečítajte si tiež  10 Tipov a trikov pre iOS 9

Výhodou je ale rýchlejšie, až 45 W káblové nabíjanie, či 15 W bezdrôtové nabíjanie. Samsung Galaxy S23 Ultra podporuje dokonca aj 4,5 W reverzné nabíjanie. Z jeho zadnej časti si teda môžete dobiť napríklad slúchadlá.

Mám si kúpiť Samsung Galaxy S23 Ultra?

Samsung Galaxy S23 Ultra vs iPhone 14 Pro Max
Zdroj: YouTube / Booredatwork.com (screenshot / úprava redakcie)

Otázka na telo, na ktorú máme nasledujúcu odpoveď. Samozrejme, že Samsung Galaxy S23 Ultra nie je iPhone. Ak ste teda zastáncom operačného systému iOS a Android nedokážete vystáť, tomuto smartfónu sa radšej vyhýbajte.

Na druhej strane, ak už s iPhonom máte skúsenosti, no chcete vyskúšať jeho priamu a asi najsilnejšiu konkurenciu, touto voľbou neurobíte krok vedľa. Samsung Galaxy S23 Ultra je skutočne jeden z najlepších smartfónov súčasnosti a výrobca pri jeho vývoji dbal na extrémne detaily. Aj vďaka tomu dokáže vo väčšine smeroch ponúknuť viac, ako iPhone 14 Pro Max a navyše to budete mať za nižšiu cenu.

Dajte nám vedieť do komentára, ako ste sa rozhodli.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -