Spoločnosť Samsung predstavila svoj nový model Galaxy S23 Ultra, ktorý zaujal aj fanúšikov spoločnosti Apple. Toto zariadenie, ktoré na Slovensku kúpite od 1 399 €, je totiž priamym konkurentom pre iPhone 14 Pro Max. V uplynulých dňoch sme mali možnosť vidieť viacero zaujímavých porovnaní týchto dvoch smartfónov, na ktorých konci vyhralo jedno alebo druhé zariadenie. Ako je to ale s odolnosťou displeja voči škrabancom? Na to nám odpovedal známy youtube kanál JerryRigEverything.

Ten vzal úplne nový Samsung Galaxy S23 Ultra aby odhalil, ako bude vyzerať po mesiacoch bežného používania. V teste s nožíkom sa podarilo zistiť, že toto zariadenie má kovové šasi, ktoré je pri ostrých predmetoch náchylné na škrabance a dokonca z neho môžu vypadnúť aj tlačidlá. Podobné vlastnosti má ale aj materiál na iPhone 14 Pro Max. Nejde teda o žiadnu nevýhodu v neprospech Samsungu.

To, v čom sa však tomuto zariadeniu celkom nedarilo je odolnosť voči škrabancom. Aj keď Samsung Galaxy S23 Ultra používa podľa slov výrobcu kvalitné materiály, na jeho displeji sa začali objavovať výraznejšie ryhy v teste tvrdosti už pri stupnici 6 / 10. To nie je žiaden extra výsledok.

iPhone 14 skončil v rovnakom teste o niečo lepšie 

iPhone 14 odolnosť voči škrabancom
Zdroj: YouTube / JerryRigEverything (snímka obrazovky)

YouTube kanál JerryRigEverything ešte minulý rok testoval aj iPhone 14, ktorý má rovnaký displej s úpravou Ceramic Shield, ako drahší iPhone 14 Pro Max. Snímku obrazovky môžete vidieť nad týmto odstavcom.

V rovnakom porovnaní obstál lepšie a výrazné škrabance sa na ňom objavili až pri tvrdosti 7 / 10. V tomto smere má teda Apple navrch no určite to nemôžeme považovať za zásadnú nevýhodu Samsungu. Predsa len väčšina z nás používa na displeji ochranné sklo, ktoré zabráni nie len jeho škrabancom ale aj rozbitiu.

Aj tento článok vznikol vďaka e-shopu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné kryty pre váš iPhone ale aj iné Apple produkty. Vybavenie objednávky je veľmi rýchle a platiť môžete samozrejme aj cez Apple Pay (reklama)

Za zmienku tiež stojí aj test so zapaľovačom, v ktorom obstál displej Samsungu Galaxy S23 Ultra absolútne bravúrne. Hoci naň mieril po dobu 60 sekúnd v tesnej blízkosti plameň, na jeho zobrazení sa to nijakým spôsobom neprejavilo.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Ceny súčiastok iPhone vs. Galaxy "S"
Môže ťa zaujímať
- Reklama -