Aj keď je Apple mimoriadne inovatívna spoločnosť, v jednej veci pomerne zásadne zaostáva. Skladací iPhone si dnes jednoducho nekúpite a tento stav sa pravdepodobne nezmení ešte pekných pár rokov. Ak vás ale takáto technológia láka, máme pre vás jeden tip, ktorý navyše vôbec nie je drahý. Samsung Galaxy Z Flip5 teraz kúpite o stovky eur lacnejšie. Získate pri tom smartfón, ktorý vám bude verne slúžiť niekoľko rokov.

Samsung Galaxy Z Flip5 disponuje dvojicou displejov. V zloženom stave sa budete spoliehať na 3,4″ AMOLED panel a v rozloženom stave na veľký 6,7″ AMOLED panel. Jeho rozlíšenie je až 2640 x 1080 pixelov a taktiež má 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Samsung Galaxy Z Flip5 má aj solídny hliníkový rám a taktiež je odolný voči vode v rámci normy IPX8. Nemusíte sa teda báť, že by sa vám poškodil. Uprostred displeja sa skrýva veľmi pevný pánt.

Poďme sa však pozrieť na cenu, ktorá bude v prípade tohto zariadenia rozhodujúca. Zatiaľ čo Samsung v čase predstavenia Galaxy Z Flip5 predával od 1 199 €, po niekoľkých mesiacoch je situácia iná a vy si ho môžete zaobstarať oveľa výhodnejšie. Po kliknutí na tento odkaz sa predáva už od 683 €, čo je mimoriadne atraktívna ponuka. Za podobné peniaze sa dnes predáva najdostupnejší iPhone z minuloročnej série. A hoci je dobre vybavený, vo veľa hardvérových vychytávkach ho Samsung Galaxy Z Flip5 poráža. Navyše má aj atraktívny skladací displej a v zavretom stave je neuveriteľne kompaktný.

Za zmienku tiež stojí procesor, ktorý sa v tomto zariadení nachádza a vedzte, že tu výrobca nič nepodcenil. Ide totiž o veľmi výkonný čip Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 2 s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom. Aktuálne je to jeden z najlepších čipov, aký je dostupný pre smartfóny s Androidom, takže sa môžete tešiť na rýchle reakcie a tiež dlhoročnú softvérovú podporu. Zabudnúť potom nemôžeme ani na výdrž batérie, ktorá bez problémov zvládne jeden celý deň na jedno nabitie. Akumulátor má kapacitu 3 700 mAh a spolieha sa na USB-C konektor.

Naponok sa ešte v krátkosti dostaneme ku zadným fotoaparátom, ktoré sú k dispozícii dva a v oboch prípadoch ponúkajú 12 Mpx rozlíšenie. Keďže však ide o Samsung, môžete sa tešiť na vynikajúcu kvalitu záberov. To isté platí aj o videu, ktoré sa dá natáčať v 4K rozlíšení pri 60 FPS a samozrejme podporuje aj optickú stabilizáciu obrazu. Ak sa vám teda Samsung Galaxy Z Flip5 zapáčil, po kliknutí na tento odkaz ho môžete mať za 683 €. Aktuálne ide asi o najlepšiu voľbu v pomere cena vs výkon vs protihodnota na trhu so skladačkami. Rozhodnúť sa, ale musí každý sám.

Prečítajte si tiež  Apple dostal ocenenie za kampaň "Shot on iPhone 6"

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -