Spoločnosť Samsung to už niekoľko rokov skúša v segmente, pri ktorom sa Apple tvári, že o ňom nechce ani počuť. Pravda je však taká, že o skladačky postupne stúpa záujem a ak by ste si chceli nejakú vyskúšať, kúpou Samsungu Galaxy Z Fold5 určite neurobíte krok vedľa. Najmä ak na nej teraz dokážete ušetriť stovky eur. Je to brutálny produkt v rámci veľmi férovej ponuky.

Samsung Galaxy Z Fold5 bol predstavený v lete 2023, takže nejde o žiadneho „starčeka“. Jeho súčasťou sú dva displeje, pričom ten vonkajší má uhlopriečku 6,2″ a vnútorný po otvorení až 7,6″ (to je len o 0,3″ menej, než ako mal pôvodný iPad mini) V oboch prípadoch sa môžete tešiť na vysoké rozlíšenie, technológiu AMOLED a tiež LTPO. Ide o 120 Hz obnovovaciu frekvenciu.

Čo sa týka ceny, Samsung Galaxy Z Fold5 bol v čase uvedenia na trh objektívne veľmi drahý. Výrobca ho v tom čase ponúkal za extrémnych 1 899 €, čo by sa však vzhľadom na to, že ide o „hybrid“ medzi smartfónom a tabletom dalo ospravedlniť. Na druhej strane, dnes je situácia celkom iná a Samsung Galaxy Z Fold5 kúpite po kliknutí na tento odkaz už za 1 215 € s obrovským 512 GB úložiskom a 12 GB operačnou pmäťou RAM. Za podobnú cenu sa predáva základný iPhone 15 Pro so 128 GB pamäťou.

Samsung Galaxy Z Fold5 má brutálne schopnosti

Samsung Galaxy Z Fold5
Zdroj: YouTube / mobiscrub (úprava redakcie)

Samsung pri skladačke Galaxy Z Fold5 využil všetky svoje vedomosti, ktoré nadobudol pri vývoji skladacích smartfónov. Tešiť sa tak môžete na extrémne odolný pánt, či dokonca odolnosť voči vode v rámci normy IPX8.

Okrem iného sa v jeho útrobách nachádza aj procesor Snapdragon 8+ Gen 2, ktorý je preslávený pre svoj vysoký výkon a perfektnú energetickú účinnosť. Ak by ste si mali zaobstarať akýkoľvek Android, pravdepodobne by ste v ňom chceli práve tento čip. A Samsung Galaxy Z Fold5 ho má.

Potešiť vás môžu aj fotoaparáty, ktorých má zariadenie hneď niekoľko. Vzadu sa nachádzajú tri šošovky v rozložení: hlavný 50 Mpx snímač s clonu f/1.8, ultraširokouhlý 12 Mpx a 10 Mpx teleobjektív s možnosťou 3x optického a až 30x digitálneho priblíženia. Aby toho nebolo málo, v zariadení dostanete aj skenovanie odtlačkov prstov či podporu rýchleho nabíjania až 4 400 mAh akumulátora. Bez problémov zvládne celý deň na jedno nabitie.

Existuje aj extrémne lacná skladačka od Samsungu

Zdroj: YouTube / Sam Beckman / SuperSaf (snímka obrazovky)

Samsung Galaxy Z Fold5 je síce na jednej strane relatívne drahý, no na druhej strane si môžete kúpiť aj lacnejšiu skladačku Samsung Galaxy Z Flip5, ktorej cene možno ani nebudete veriť. Ponúka trochu iný systém sklápania aj používania (v tvare písmena „V“), no jej súčasťou je zadný 3,4″ a vnútorný 6,7″ AMOLED displej s podporou 120 Hz.

Prečítajte si tiež  Rýchlo a Zbesilo 10: Film, ktorý vás dostane do stavu adrenalínovej extázy odhaľuje ďalší trailer

Opäť tu nájdete aj procesor Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 2, pričom operačná pamäť RAM disponuje kapacitou 8 GB a úložisko má 256 GB. A hoci ide o trochu jednoduchší model, vzhľadom na to, čo všetko dokáže je až neuveriteľne lacný. Štandardne sa síce ešte v lete 2023 predával za 1 199 €, avšak dnes ho po kliknutí na tento odkaz kúpite za 729 €. Rozhodnutie, ale nechávame tak ako vždy len na vás.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -