Samsung využíva veľmi agresívny marketing voči spoločnosti Apple. Často krát sa úplne zbytočne vysmieva vo svojich reklamách. Tento krát to urobil ale trochu ináč. Samsung si robí srandu z iMessage. Nie formou reklamy ale nových GIF obrázkov.

Samsung si robí srandu z iMessage. formou GIF obrázkov.

Štúdie ukazujú, že 492 zamestnancov z 500 by chcelo ako nový smartfón iPhone a nie Andorid. Dôvod? prekvapil asi všetkých ale väčšina z nich uviedla, že im viacej vyhovuje iMessage ako tradičné posielanie SMS správ. Je to možno v dnešnej dobe trochu zvláštne. Predsa len už používame okrem iMessage či SMS na našich zariadeniach aj Messenger, WhatsApp či Viber.

- Reklama -

Môžeme teda hovoriť o tom, že ak chce niekto komunikovať cez internet, je to v podstate extrémne jednoduché na akomkoľvek zariadení. Apple ale iMessage obohatilo ešte o niekoľko zábavných animácii, možnosť odosielať rôzne nálepky a podobne. Navyše funkcia je vstavaná priamo v aplikácii správy. Ľudí to skrátka baví a závidí aj konkurencia. Samsung sa ale teraz z ničoho nič rozhodol, že do tejto technológie trochu rýpne.

Neviedla ho k tomu žiadna novinka ani prehlásenie Applu (väčšinou útočí po tom ako mu Apple “nabije”). Navyše je to pomerne zvláštny útok divným spôsobom, ktorému celkom nerozumieme. Nejde o žiadnu provokatívnu reklamu na YouTube ale o sériu GIF obrázkov, ktoré znázorňujú dominanciu klasických správ. Tie ale vôbec nie sú lepšie, takže to nepovažujeme za šťastne riešenie zo strany marketingu Samsungu.

GIF animácie “zelených proti modrým”

Séria GIF animácii znázorňuje zelené a modré bublinky. Práve v tomto prípade sa snažia tie zelené nejakým spôsobom zosmiešniť alebo ponížiť tie modré. Každý kto používa iMessage predsa vie, že modré správy má len iPhone, zatiaľ čo zelené používajú všetci vrámci SMS. Animácie nám vo veľa prípadoch ani neprídu moc vtipné.

Nie, že by sme sa cítili ako komunita zosmiešnení. Skrátka sa len nesmejeme lebo nás nezabávajú. Na druhú stranu ale musíme pochváliť kreatívny tím. Ten si dal na trošku nezmyselnom zosmiešňovaní naozaj záležať a vytvoril tak zaujímavé GIF-ka, ktoré obyčajného človeka len tak nenapadnú. Už tu ostáva len zamyslieť sa nad otázkou, kto to vlastne bude používať?

Všetky nové GIF animácie nájdete na tomto odkaze. Pridala ich americká divízia Samsungu. Názov celej skupiny animácii je #GreenDontCare.

Friends Smile Sticker by Samsung Mobile USA for iOS & Android | GIPHY
Greenbubble No GIF by Samsung Mobile USA - Find & Share on GIPHY
Hungry M Sticker by Samsung Mobile USA for iOS & Android | GIPHY
Space Wtf Sticker by Samsung Mobile USA for iOS & Android | GIPHY
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJgiphy
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.