Spoločnosť Samsung je so svojou radou “Galaxy S” asi najväčším konkurentom spoločnosti Apple a jeho iPhonu. Hoci predaje iPhonu poväčšine nijako neohrozuje, svojich verných zákazníkov má. Dnes sa Samsung rozhodol, že svetu ukáže najnovšiu vlajkovú loď medzi jeho smartfónmi, Galaxy S7. Telefón vyzerá veľmi podobne ako predošlý model, no zásadné zmeny prišli vo vnútri. Bude to ale stačiť na Apple?

Samsung vydal Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge, bude to stačiť na iPhone?

Najnovší Samsung prichádza s označením Galaxy S7 a jeho špeciálna verzia so zaobleným displejom s označením Galaxy S7 Edge. Smartfón vyzerá na prvý pohľad úplne rovnako ako jeho predchodca a nie je to náhoda. Dizajn minulý rok vyšiel aj podľa nás a tak iba drobné úpravy boli zárukou toho, že sa aj nový model bude páčiť obrovskému publiku ľudí.

- Reklama -

Telefón ale opäť dostal slot pre MicroSD karty či ochranný certifikát voči vodeodolnosti IP68, ktorý nemala ani jeho predošlá generácia a nemá ho ani úhlavný konkurent, iPhone. Samsung sa rozhodol tento rok zaútočiť naplno a urobil to presne tak, ako to nikto nečakal.

Zo začiatku sa hovorilo o troch modeloch. Prvý mal byť 5,1″ Galaxy S7, druhý 5,1″ Galaxy S7 Edge, no a tretí 5,5″ Galaxy S7 Edge. Nakoniec ale spoločnosť predstavila len klasický 5,1″ Galaxy S7 a veľký 5,5″ Galaxy S7 Edge. Zaoblený displej by mohol byť hlavným dôvodom, prečo si nekúpiť iPhone 6S ale práve novinku od Samsungu. Zaujímavý nápad!

Galaxy S7 - svetapple.sk

Novinka má tiež podstatne väčšiu baterku ako jeho predchodca. V prípade menšieho modelu je to 3000mAh a pri väčšom Galaxy S7 Edge potom 3600mAh, čo znamená, že výdrž bude neporovnateľne väčšia v porovnaní s iPhonom.

Samsung v najnovšom smartfóne ponúkol niečo, čím si pravdepodobne srdcia a ani peniaze majiteľov iPhonu a teda používateľov iOS nezíska. Telefón totiž funguje na princípe Androidu 6.0 Marshmallow ale zase na druhú stranu, Samsung v podstate nemá inú možnosť, keďže Apple mu určite licenciu ani nič podobné na možnosť integrácie iOS do ich zariadenia nikdy nepredá. Zlepšila sa vraj aj nadstavba TouchWiz.

Spoločnosť sa očividne rozhodla ísť po ceste drastického výkonu. “Pod kapotou” sa nachádza 8-jadrový procesor, ktorý je vyrobený 14nm výrobným procesom (v továrňach Samsungu). Práve tento výrobný proces zaručí, že sa zníži energetická spotreba a zvýši sa výkon procesora. O koľko to však bude uvidíme až neskôr na testoch. Samsung vybavil model Galaxy S7 4GB pamäte RAM,

Galaxy S7 - svetapple.sk

Pomerne zaujímavé je to, že Samsung išiel v tomto zaradení cestou “downsizingu” v prípade fotoaparátu. 16Mpx čip z minulej generácie nahradil menší 12Mpx čip, ktorý však ponúka slnečnú clonu f/1.7, vďaka čomu budú kvalitné aj fotky v šere nakoľko sa na čip dostane viac svetla.

Telefón ponúka 2K displej s výborným zobrazením, ktorý chráni Gorilla Glass 4. Cenu zatiaľ nepoznáme, no špekuluje sa, že to bude niekde na úrovni 699-799€. Predobjednávky budú spustené už 23.2.2016. Samsung bude nový model dodávať v čiernej, striebornej a zlatej variante.

Bude to stačiť na iPhone?

Predstavovanie by sme teda mali za sebou a teraz nastáva to najdôležitejšie pre bežného spotrebiteľa. Má Samsung navrch oproti iPhonu? Naše stanovisko je jednoznačne áno. Telefón je oproti súčasnej generácií technologicky dosť popredu. Či už je to 2K zaoblený displej, kvalitnejší fotoaparát či samotná vodeodolnosť.

Galaxy S7 - svetapple.sk

Toto všetko sú veci, ktoré by sme určite chceli od nášho amerického Applu, no je nám jasné, že tak skoro sa ich určite nedočkáme a tiež to, že Samsung nám ich ponúka viacmenej už dnes. No má to jeden problém, jednak sme už verní zákazníci Apple a po druhé by sme si asi nevedeli zvyknúť na úplne nové prostredie Androidu, ktoré navyše nemá práve dobrú povesť v stabilite tak, ako iOS.

Súčasný iPhone 6S určite po technologickej stránke na Smausng Galaxy S7 (Edge) nemá, no pokiaľ by sme si mali vybrať, asi by sme šli radšej do Apple. Koniec koncov, skutočný konkurent pre model Galaxy S7, bude až iPhone 7, ktorý má byť revolučný. Či sa teda podarí Applu dobehnúť Samsung vo všetkých smeroch uvidíme až v septembri, každopádne, všetky technológie sa časom objavia aj v iPhone, len si na ne treba chvíľočku počkať.

Musíme ale vyjadriť poklonu Juhokórejskému gigantovi za to, aký telefón dokázal skonštruovať. Ak by bol totiž fakt dobrý, veľmi ľahko by mohol ohroziť predaje iOS aj keď si skôr myslíme, že sa to nestane. Do úvah treba brať ale každý scenár. Preto nahlas odkazujeme do Cupertina “Makajte”!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.