Nebudeme si klamať, iPad mini je asi najlepším tabletom vo svojej kompaktnej triede. Toto zariadenie má k dispozícii spratné telo s moderným dizajnom, no nechýba mu ani poriadna dávka výkonu či veľmi kvalitný displej. iPad mini poslednej generácie sa dá preto kúpiť za veľmi výhodnú cenu a tento výber určite ľutovať nebudete.

Začať by sme mohli tým, že iPad mini 6 má k dispozícii pomerne veľký 8,3″ edge-to-edge displej rozlíšením až 1488 x 2266 pixelov. Osadený je v hliníkovej konštrukcií s plochými hranami, ktorá pôsobí moderne a minimalisticky. O výkon sa stará procesor A15 Bionic (5 nm), vďaka ktorému si tu užijete nie len náročnejšie aplikácie, ale aj hry a celková váha 6,3 milimetra hrubého tabletu dosahuje iba 293 gramov.

iPad mini sa štandardne predáva za 649 €, čo pochopiteľne nie je úplne nízka cena. Na druhej strane však ide o produkt, ktorý sa vám kúpiť určite oplatí a keďže je na trhu už nejaký ten piatok, teraz ho dokážete získať po kliknutí na tento odkaz len za 579 €, vďaka čomu slušne ušetríte. iPad mini vás za to bude sprevádzať pri práci, na cestách, ale aj doma, keď si budete chcieť oddýchnuť a pozrieť svoj obľúbený seriál alebo zahrať hru.

iPad mini
Zdroj: YouTube / Noah Herman / Craig’s Tech Talk

Veľkou výhodou tohto tabletu je aj fakt, že má k dispozícii až štyri reproduktory, ktoré sú umiestnené v jeho rohoch. Uzamykacie tlačidlo tiež skrýva snímač odtlačkov prstov Touch ID a aby toho nebolo málo, iPad mini 6 už podporuje USB-C konektor. Nabíjať cezeň budete až 5 124 mAh akumulátor, ktorý nemá problém vydržať približne 10 hodín na jedno nabitie. To je na takto malý tablet viac, ako slušná hodnota.

Rovnako vás poteší aj relatívne kvalitná zadná kamera, ktorá má rozlíšenie 12 Mpx a dokonca je jej súčasťou aj LED dióda na prisvietenie. Tá napríklad väčšiemu modelu Air, ktorý je po technickej stránke veľmi podobný chýba. Pokiaľ sa vám teda iPad mini zapáčil, po kliknutí na tento odkaz ho kúpite už za 579 €. Ide o veľmi výhodnú ponuku, no rozhodnutie nechávame na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Samsung prezradil kedy Apple predstaví svoje prvé skladacie zariadenie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -