Skladací iPhone je na ceste

Nie je žiadnym tajomstvom, že v Cupertine pripravujú prvý skladací iPhone s flexibilným displejom. Apple už dlhšiu dobu drží viacero patentov, ktoré sa chystá použiť v praxi. Podľa poslednej analýzy od Omdia, ktorá bola určená pre investorov, príde toto zariadenie v roku 2023.

Inžinieri chystajú veľkú uhlopriečku, ktorá má mať po otvorení 7,3-7,6″ a samozrejmosťou bude technológia OLED. Výskumníci sa domnievajú, že Apple pracuje aj na špeciálnej Apple Pencil, s ktorou budeme flexibilný iPhone ovládať. V súčasnosti tento stylus nepodporuje žiaden model.

Len tak pre predstavu, s uhlopriečkou 7,6″ by bol skladací iPhone po otvorení skoro taký veľký, ako aktuálny iPad mini (7,9″). Podpora Apple Pencil teda nie je hlúposťou.

Správy o tom, že Apple pracuje na skladacom iPhone sa objavujú pravidelne od roku 2016. Postupne pribudli aj konkurenčné riešenia (napríklad od Samsungu alebo Xiaomi), ktoré sú síce pekné, no v praxi ešte „nevychytané“. Apple bude vyžadovať v prvom rade funkčnosť a aj preto si na jeho verziu skladacieho iPhonu ešte počkáme.

Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o týchto smartfónoch vy a či je to pre spoločnosť Apple správna cesta. Za nás zaujímavá myšlienka, no dôležité bude prevedenie a odolnosť. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Apple vám ukáže, aká je dôležitá bezpečnosť osobných údajov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.