Prvý skladací iPhone

Koncom minulého roka sa na internete objavila správa, ktorá pojednávala o dvoch testovacích prototypoch skladacích telefónov od Apple. Dnes sa vynorili ďalšie zistenia, ktoré všetko upresňujú. Technologický gigant sa vraj zameral na sklopné „véčko“ po vzore Samsungu Galaxy Z Flip.

Známy leaker Jon Prosser (presnosť 79,2%) tvrdí, že po úspešnom testovaní špeciálnych pántov Apple upriamuje pozornosť na vyššie opísaný koncept zariadenia. Nemalo by sa teda jednať o iPhone, po ktorého otvorení získate menší iPad. Prosser v súčasnosti nevie odpovedať na otázku, prečo sa Apple rozhodlo tak, ako sa rozhodlo.

Aj keď je na podobné detaily z nášho pohľadu príliš skoro, leaker sa vyjadril aj ku farbám. Podľa jeho názoru sa nemáme tešiť prémiových prevedení, ako pri modeloch „Pro“, ale skôr veselších a pestrejších farebných kombinácií, ako pri klasických iPhonoch 12/12 mini.

Tento krok je celkom nečakaný, nakoľko sa bude jednať o exkluzívny produkt, avšak Apple s ním chce cieliť na obyčajných ľudí, ktorí si nepotrpia na „luxusné“ spracovanie a materiály.

Dávnejšie sa začalo šepkať, že skladací iPhone uvidíme niekedy v roku 2022. Aj keď by to bolo pekné, reálne to zrejme nie je. Hoci nepoznáme presnejšie dáta, takýto produkt očakávame najskôr v roku 2023 alebo až 2024. Dôvodom je čakanie na kvalitne vyladené technológie (aby ste napríklad do displeja neurobili ryhu nechtom). Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite nám napísať do komentára, čo si myslíte o skladacích smartfónoch vy. Majú z vášho pohľadu zmysel, alebo sa jedná len o pekné, no nepraktické zariadenia?

Prečítajte si tiež  Tim Cook diskutoval s rakúskym kancelárom Sebastianom Kurzom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -