Všetci dobre vieme, že Apple malo v roku 2014 po predstavení iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus nemalé problémy s odolnosťou týkajúce sa práve ohnutých zariadení. Užívatelia po celom svete sa vo veľkom sťažovali, že sa ich telefón ohol pri bežnom používaní vo vrecku. Odpoveďou bol model 6S a 7, ktorý priniesli pevnejší hliník tzv. „letecký dural“, ktorý sa už tak ľahko ohnúť nedal a telefón zniesol obrovský tlak. Ako je však na tom iPhone 8? Vzadu má sklenené telo a to by teoreticky nemuselo vysokému tlaku odolať. Alebo?

Bend test

Tento test sa stal od predstavenia iPhonu 6 a 6 Plus takou samozrejmosťou. Akonáhle si totižto tohto pomerne veľkého nedostatku niekto všimol, upriamila sa konkrétne naň pozornosť z celého sveta a Apple malo niekoľko mesiacov na rováši dosť nepríjemné obvinenia práve z nekvalitných materiálov pužítých pri výrobe iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus. Reklamáciu ale vtedy neuznalo, pretože telefóny spĺňali všetky dôležité normy a štandardy a tak si za poškodené telefóny mohli používatelia sami.

- Reklama -

Na druhú stranu ale nechcelo podobnú situáciu riešiť aj o rok na to a tak spevnilo telo iPhone 6S a tiež telo iPhonu 7 tak, aby sa len tak ľahko neohlo, čo sa mu v zásade podarilo. Samozrejme, že pri väčšej sile podľahlo, to dáva logiku ale pri bežnom používaní jednoducho k poškodeniu nemohlo dôjsť. iPhone 8 a iPhone 8 Plus prišli s dizajnom, ktorý si požičali od modelov predstavených ešte v roku 2010 a 2011. Hovoríme o iPhone 4 a iPhone 4S. Konkrétne o zadnej časti, ktorá bola kompletne vyrobená zo skla.

Tu by si jeden mohol myslieť, že Apple ťažko zaváhalo a okrem toho, že sa budú telefóny zo zadu rozbíjať sa budú aj kvôli slabšej konštrukcií omnoho ľahšie ohýňať. To ale vôbec nie je pravda a ako môžeš vidieť aj vo videu, sám jeho tvorca bol prekvapený ako pevné môže byť toto zariadenie. Vydrží totižto skoro úplne všetko a hoci k poškodeniam došlo, ohnúť sa ho aj tak nepodarilo, dokonca ani keď bol pritlačený o kraj stola. Ak sa teda bojíš pri kúpe iPhonu 8 či iPhonu 8 Plus práve o to, že by sa mohol teoreticky ohnúť, je to určite tá posledná vec, ktorá by ťa mala trápiť!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.