Apple v súčasnosti pracuje na nástupcovi modelu 7. Dokonca rovno na dvoch. Tento rok by sme sa mali dočkať iPhonu 7S a iPhonu 7S Plus, ktoré budú mierne vylepšené, pravdepodobne len po výkonnostnej stránke a možno zmenia technológiu displeja na OLED. Hlavným nástupcom by ale mohol byť iPhone 8, ktorý prinesie množstvo iných noviniek. Apple chystá predajný trhák a plánuje v ňom tieto tri veci. Poďme sa na to pozrieť!

1) Zaoblený OLED displej od Samsungu

Začneme hlavným bodom programu a teda hlavným vstupno-výstupným bodom nového iPhonu, pomocou ktorého budeme zariadenie ovládať. Ide o displej. Ten by mal prísť s technológiou OLED, ale nemal by byť len taký obyčajný. Po krajoch by mohol priniesť zaoblenie rovnako, ako má konkurenčný model Samsung Galaxy S7 Edge. S týmto zariadením nebude mať spoločné len zaoblenie. Samotné displeje by mal dodávať práve konkurenčný Samsung. Hovoríme tu zhruba o 10 000 000 kusoch mesačne. Okrem iného displej prinesie samozrejme vysoké rozlíšenie, možno sa dočkáme rozlíšenia 2K a určite aj kvalitných farieb. Samozrejmosťou potom bude 3D Touch a možno Home Button ako súčasť displeja. Už ani dnes nie je toto tlačidlo hardvérové, ale v iPhone 8 by sme sa možno mohli dočkať len čisto dotykového tlačidla. Predpovede tiež hovoria o displeji na celej prednej strane. Aj to je možné, ale zatiaľ sa skôr prikláňame len k zaobleniu po stranách.

iPhone 8 - svetapple.sk

2) Bezdrôtové nabíjanie

Zariadenie s vysokou pravdepodobnosťou ponúkne aj bezdrôtové nabíjanie, s ktorým mal prísť už iPhone 7 a 7 Plus. Nakoniec však neprišli a tak sa táto technológia odložila o rok. iPhone 8 by ju mal podporovať, avšak nevieme ako. Buď to bude celé fungovať tak, že telefón bude mať všetko ukryté vo vnútri a nabíjať sa bude cez zadné šasi ale skôr sa prikláňame k predpovedi, že na zadnej strane nájdeme 3 kovové krúžky, ktoré v iPade nazývame ako Smart konektor. Práve cez tento konektor sa dá telefón bez problémov nabiť a okrem iného môžu mať aj inú využiteľnosť.

Apple by tak mohlo pomerne jednoduchým spôsobom zabiť dve muchy jednou ranou a priniesť bezdrôtové nabíjanie a rozšírené funkcie. Tie by už boli motiváciou pre výrobcov rôznych krytov a príslušenstva, aby ich čo najlepšie využili. Napríklad nabíjacie kryty by uť nemuseli byť na spodnej strane také hrubé kvôli Lightning konektoru. Stačilo by len, aby mali vo svojom vnútri príslušný adaptér pre Smart Konektor a ich používanie aj nasadzovanie by bolo omnoho jednoduchšie, nehovoriac, že by to celé bolo praktickejšie. V tomto prípade nás napadá aj fakt, že by sme sa mohli úplne zbaviť Lighnting konektora. Ak by sa dali cez Smart konektor prenášať aj dáta (čo samozrejme ide), nemusel by tu vôbec byť.

Prečítajte si tiež  iPhone 8 Plus má skvelú výdrž baterky!

Stačilo by iPhone položiť na nejakú doštičku, tú pripojiť na počítač a všetko by fungovalo. Predstavujeme si to ale moc jednoducho a radšej nebudeme dúfať v niečo, čo nakoniec nepríde. Bezdrôtové nabíjanie ale príde a to s veľmi vysokou pravdepodobnosťou!

Smart konektor - svetapple.sk

3) Lepší fotoaparát

Nakoniec tu máme ešte lepší fotoaparát. Duálna šošovka bude samozrejmosťou. Špekuluje sa ale o tom, či náhodou nebu uložená vertikálne. Z estetického hľadiska si ale myslíme, že horizontálne uloženie je omnoho lepšie. Pýtaš sa, čo by ešte foťák okrem megapixelov mohol priniesť. Drobné zmeny. Napríklad by mohol lepšie fungovať režim portrétov. Ten je super, ale keď ho človek používa, proste vie, že to nie je úplne doladené do dokonalosti. Možno by sme sa mohli dočkať ešte väčšieho, ako 2-násobného optického zoomu.

Ďalej by mohli prísť technológie ako napríklad laserové zaostrovanie, ktoré je fantastické a konkurencia ho už štandardne používa. Optika by sa mala ešte zdokonaliť a zábery by sa zase viac približovali profesionálnym fotoaparátom. Tak ako po stránke fotografie, mohol by sa zlepšiť aj po stránke videa. Očakávame vyššie rozlíšenie pri spomalených záberoch. Uvidíme, ako to bude vyzerať!

Tešíme sa na nový iPhone, máme zhruba 9 mesiacov, kým ho Apple predstaví. Prvé úniky očakávame už niekedy v marci. Dúfajme, že tento rok bude pre iPhone lepší ako ten minulý. Ten veľký osoh nepriniesol.

iPhone 8 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here