Povedzme si na rovinu, že Apple mal predsalen vždy problémy s baterkou. Či už to bol fakt, že telefón málo vydrží, sem tam sa veľmi rýchlo vybije alebo nabíjanie trvá celú večnosť, zatiaľ čo konkurencia to zvláda za tretinový či polovičný čas. V jednom ale ostáva iPhone 7 Plus oproti ostatným high-end zariadeniam neporazeným. Je to výdrž batérie. Je úplne najlepší a ďaleko pred druhými! 

Baterka

Výrobcovia tlačia na to, aby boli ich zariadenia čo najtenšie, najkrajšie a najvýkonnejšie. Pri tom akosi ale zabúdajú, že dôležitá je aj výdrž batérie, ktorá môže byť veľmi biedna a bez baterky nám je ten krásny a tenučký telefón preds nanič. Tento fakt potvrdilo Apple po tom, ako začalo predávať iPhone 7 Plus. Toto zariadenie je vybavené pomerne slušnou baterkou (2900 mAh), vďaka čomu dokáže vydržať celé hodiny v režime používania.

- Reklama -

Presne to na ňom oceňujem aj sám, nakoľko ho už vlastním celého pol roka a ani raz sa mi nestalo, že by mi baterka chýbala. Pri tom zariadenie nabíjam maximálne v noci počas spánku a som veľmi aktívny používateľ. Apple má teda fantastické zariadenie na výdrž a zahanbený nie je ani menší model “7”, ktorý síce nedosahuje také výsledky, ako jeho väčší braček, ale aj tak je to veľmi slušné a rozdiel vo výdrži je zhruba 1 hodina a 20 minút.

Zaujímavejšie je ale to, že Samsung má omnoho väčšiu baterku ako taký iPhone. Kapacita je až o 600mAh väčšia ako v prípade modelu 7 Plus. Ako sa ale ukazuje, ani to nestačí a výsledok je o 14 minút lepší ako výsledok malého iPhonu 7, ktorý má len 1960 mAh. To je takmer o polovicu menej v neprospech Applu. V praktickom používaní sa to ale dorovná. Prečo? V provom rade za to môže obrovský 6,2″ OLED displej, ktorý Samsung montuje do svojich zariadení. Je síce o čosi menej energetický náročný, no stále je o dosť väčší a to sa určite prejaví aj na spotrebe.

Ďalší argument, ktorí my “Appláci” používame o čosi radšej je proste fakt, že iOS je omnoho lepšie optimalizovaný ako konkurenčný Android. Spotreba je tu nižšia a výdrž lepšia. iPhone 7 Plus je najlepším zariadením čo sa týka výdrže v danej triede a sme si istí, že mu to ešte nejakú dobu vydrží. Dúfajme, že v jeho šľapajách pôjde aj iPhone 8!

iPhone 8 - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here