Apple len pred pár dňami predstavilo úplne nové púzdra Smart Battery Case. Tie prišli pre iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Ak vás zaujímajú viac, môžete si o nich prečítať tento článok. My sa však zameriame na niečo iné. Konkrétne sa tu nachádza milé prekvapenie, o ktorom sme doposiaľ nevedeli. Dokonca máme aj jeho rontgenové snímky.

Smart Battery Case od Apple skrýva veľké prekvapenie. Pomôže pri fotení!

Popravde, keď sme písali o jeho zavedení do predaja, ešte sme netušili akú budeme mať z neho vlastne radosť. Apple svoj Smart Battery Case vylepšil a pridal do neho niečo, čo možno ľuďom na iPhone chýba už roky. Je to tlačidlo na vytvorenie snímky počas fotenia.

Nemyslíme samozrejme to, keď stlačíte “pridanie hlasitosti”. Je to úplne nové fyzické tlačidlo, ktoré sa nachádza v spodnej časti obalu na strane uzamykacieho tlačidla. Je navyše tak nenápadne, že sme si ho na prvých záberoch ani len nevšimli. Vďaka nemu bude ale fotografovanie opäť o čosi pohodlnejšie.

Smart Battery Case
Smart Battery Case pre iPhone 11 Pro. (iMore)

Pokiaľ vám v hlave koluje otázka, prečo sa Apple k takémuto kroku vlastne uchýlilo, odpoveď bude zrejme v akomsi komforte používania. Fotenie bez krytu je možno o niečo pohodlnejšie ako fotenie s krytom a ľuďom sa v takomto prípade lepšie stláča nové hardvérové tlačidlo ako to, ktoré slúži defaultne na pridávanie/odoberanie zvuku. Čoskoro túto teóriu overíme v recenzii.

- Reklama -

Ako to vlastne funguje?

Niektorým webom, respektíve spoločnostiam ako iFixit to nedalo spať. Informoval nás o tom portál 9to5mac. Rozhodli sa prísť na chlp tomu, ako to vlastne celé funguje. Je tlačidlo bezdrôtové? Je fyzicky vyvedené k tlačidlu na pridávanie hlasitosti? Ani jedno…

Apple zvolilo úplne iný princíp a využilo na to technológie, ktoré sa nachádzajú priamo v púzdre. Okrem akumulátora je tu totiž ešte aj akási doska, v ktorej sa nachádza aj lighnitng konektor. Toto tlačidlo mieri práve do tejto dosky (pomocou spoja) a následne pokračuje cez lightning až do hardvéru zariadenia, kde si s ním už dopredu naprogramovaný firmvér vie poradiť.

Smart Battery Case
Smart Battery Case od Apple skrýva veľké prekvapenie. – svetapple.sk (iFixit)

Okrem tejto informácie nám röntgenový snímok ukazuje aj to ako vlastne takéto púzdro po tej hardvérovej stránke vyzerá. Človek by si ho možno predstavoval veľmi jednoducho. Ako môžeme ale vidieť, v jeho útrobách sa nachádzať kus fyzického a dosť komplikovaného hardvéru.

Čo teda poviete na túto vychytávku vy? Páči sa vám nový Smart Battery Case alebo dáte prednosť radšej konkurenčným, poväčšine lacnejším alternatívam? Svoje názory nám napíšte do komentárov, budeme radi…

Smart Battery Case
Smart Battery Case röntgen – svetapple.sk (iFixit)

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here