Na tento produkt mnohí už dva mesiace čakajú. Apple vydalo Smart Battery Case pre nové iPhony. Obal vyzerá veľmi podobne ako ten z minulého roka. V podstate sa teda potvrdil únik, o ktorom sme písali dávnejšie.

Apple vydalo Smart Battery Case pre nové iPhony.

Nebudeme sa pýtať na čo vám vlastne sú. iPhone 11 a iPhone 11 Pro majú skutočne veľmi spoľahlivú batériu, ktorá vás počas bežného 18 hodinového denného režimu nesklame. Tak či onak, niekomu to stačiť nemusí a tak potom siahá po podobnom príslušenstve.

Apple práve uviedlo na trh úplne nové Smart Battery Case a čo si budeme rozprávať, vyzerajú presne ako tie staré. Rozdiel je samozrejme v tom, že na zadnej strane nájdeme trochu iný výrez pre kamery. To je ale asi všetko.

Čo sa týka dizajnu a farieb, tu si urobte názor radšej sami. Pre iPhone 11 si môžete Smart Battery Case zakúpiť v bielej a čiernej farbe. Drahší model 11 Pro a 11 Pro Max potom ponúka k týmto dvom prevedeniam ešte aj „krémovú“ variantu. Nám samotné tvary púzdra pripomínajú tučné brucho, nemôžeme si pomôcť. Je to ale náš subjektívny názor a vy si môžete myslieť niečo iné…

Nabíjacie púzdro pre iPhone 11 Pro
Rozdiel oproti predchodcovi je len vo výreze – svetapple.sk

Ešte lepšia výdrž batérie

Pokiaľ vás zaujíma to, o koľko vydrží váš iPhone vďaka týmto novým púzdram dlhšie, Apple ponúklo len jednoduchú odpoveď. Pri všetkých troch nových modeloch uvádza, že batéria bude o 50% „váčšia“.

Nevieme čo tento údaj znamená v skutočnom svete. Reálne hodnoty sa teda dozvieme až v teste. Na druhú stranu by malo mať ale každé púzdro viac ako približne 1369 mAh. Toľko ponúkal Smart Battery Case pre minuloročný iPhone XR.

Nabíjacie púzdro pre iphone 11
iPhone 11 Smart Battery Case – svetapple.sk

Koľko bude Smart Battery Case stáť?

Pokiaľ vás zaujíma cena tohto produktu, tak v tej má Apple jasno. Na svojom Apple Online Store v USA začal novinky predávať za 129$. Cena je jednotná pre všetky tri nové modely. Z tohto údaju si ale nevieme domyslieť to, koľko asi budú stáť na našom trhu.

Vďaka nemeckému Apple Online Storu poznáme odpoveď už aj na túto otázku. Všetky z uvedených puzdier stoja 149€! Pre bežného používateľa to teda určite nie je žiaden lacný špás a vôbec sa nebudeme čudovať tomu, keď niekto radšej siahne po konkurenčnom príslušenstve za tretinovú cenu. Tu je to už len otázka toho, kto je koľko ochotný zaplatiť.

Prečítajte si tiež  Súboj najmenej obľúbených iPhonov. Takto sa darilo modelu 14 Plus v porovnaní s 13 mini v predajoch

Nutné je dodať aj to, že ako materiál Apple v tomto prípade použilo veľmi kvalitný a na dotyk príjemný silikón. Všetky púzdra sú tiež plne kompatibilné aj s bezdrôtovým nabíjaním. Ak máte teda túto funkciu radi, garantujeme vám, že o ňu neprídete.

Nabíjacie púzdro pre nové iPhony
Apple vydalo Smart Battery Case pre nové iPhony.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.