Najväčším problémom iPhonu, ale aj ostatných mobilných zariadení je určite výdrž batérie. Telefón poväčšine nevydrží ani celý deň bez toho, aby ho človek nabíjal a to robí z každodenného používania niekedy tak trošku naháňačku o každé jedno percento. Preto sa veľa ľudí na telefónoch nehrá a používa ich čo najmenej. Technológia je skrátka zastaralá, čoskoro by ale mohla byť vylepšená!

Smartfóny s výdržou 7 dní vraj už čoskoro!

V súčasnosti najväčší výrobcovia smartfónov po celom svete súťažia o to, kto bude mať najtenší dizajn, najlepší fotoaparát či najrýchlejší procesor. Paradoxne sa takmer žiadna spoločnosť nezaujíma o to, koho smartfón vydrží najdlhšie. hoci to je častokrát najdôležitejšie merítko.

Súčasné smartfóny sú podstatne energeticky náročnejšie ako tomu bolo pred pár rokmi, a hoci majú baterky stále väčšiu kapacitu, nie je ani zďaleka dostatočná. Toto všetko by sa ale malo už do dvoch rokov zmeniť a to všetko vďaka spoločnosti Intelligent Energy, ktorá získala patent použitia palivových článkov v batériách!

iphone - svetapple.sk

Táto spoločnosť vraj podpísala dohodu so zatiaľ neznámym výrobcom o vývoji a výrobe týchto batérií a ich následnom použití v smartfónoch či tabletoch. Takéto batérie by možno boli schopné vydržať aj 7 dní bez väčších problémov, čo určite všetci veľmi radi privítame.

Samozrejme, dnes by bolo asi veľmi odvážne tvrdiť, v ktorom iPhone podobnú technológiu uvidíme a ktorý smartfón ju ako prvý predstaví svetu. Je to jednak preto, že nevieme v akom štádiu vývoja sú batérie a tiež preto, že nevieme s akou spoločnosťou bola zmluva podpísaná.

Vieme len to, že sa tak stalo a tiež vieme, že vývoj týchto batérií stál Intelligent Energy už okolo 7 500 000 dolárov. To je na prvý pohľad obrovská suma ale pokiaľ ťa zaujíma to, koľko trvá Applu zarobiť ju tak ti to približne vieme prezradiť. Keďže každú sekundu zarobí okolo 1150 dolárov, na vývoj takejto technológie by stačilo odložiť asi 2 hodiny zisku. To je naozaj nič pri pohľade na prínos, ktorý môže do sveta priniesť, čo povieš?

iPhone 6 - svetapple.sk

 

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here