Na internete je stále viac a viac uniknutých informácií, ktoré sa týkajú práve pripravovaného iPhonu 7 a iPhonu 7 Plus. Hoci sa Apple vraj snaží zabrániť únikom ako sa len dá, očividne sa mu to veľmi nedarí. Preto máme možnosť vidieť produkty ešte podstatne skôr, ako ich spoločnosť vôbec predstaví. Najnovší únik iPhone 7 a iPhone 7 Plus ukazuje opäť nové informácie a zariadenia v takmer hotovom stave.

Nové iPhony a novinky

V prvom rade by sme chceli podotknúť, že nové iPhony prídu na trh až približne za dva-tri mesiace. Predstavené budú v septembri, no začiatok predaja nepoznáme. Telefóny by mali vychádzať dizajnovo zo súčasných iPhonov 6/6S. Zmeny by sme však mali vidieť v oblasti plastových pásikov na zadnej strane, ktoré budú mierne odlišné, pri fotoaparáte, no a potom tu bude ešte pár detailov, ktoré budú iPhone 6S a iPhone 7 dizajnovo odlišovať.

- Reklama -

Hlavná novinka bude pri iPhone 7 určite spomínaný fotoaparát. Ten by mal byť pri väčšom a tiež pri menšom modeli podstatne lepší, čo znamená omnoho kvalitnejšie fotografie a tiež videá. Predpokladáme, že už aj menší model dostane optickú stabilizáciu obrazu, ktorá bola doteraz výsadou len iPhonu 6/6S Plus. Práve táto technológia urobí aj z amatérskych záberov možno až profesionálne. Pri väčšom iPhone 7 Plus sa môžeme tešiť na niečo ešte lepšie – duálnu šošovku fotoaparátu, ktorú môžeš vidieť aj na úniku.

Popravde, niekomu jej vzhľad nemusí úplne vyhovovať, nám síce nevadí, ale netvrdíme, že sme s tým ako to celé vyzerá úplne spokojní. Každopádne, ak to má priniesť kvalitnejšie zábery, tak prečo nie. Nejde totižto len o kvalitu samotných záberov, ale aj možnosť snímať v 3D a podobne. S touto technológiou bude mať iPhone 7 Plus opäť väčšie možnosti zachytávania momentov či už vo forme videa alebo fotografie. Uvidíme, či Apple pozmení aj foto-čip, alebo ponechá ten z iPhonu 6S, no už dnes sa na zábery veľmi tešíme.

iPhone 7 - svetapple.sk

Úniky

Najnovšie úniky nám ukazujú iPhone 7 vo farbe Rose Gold, no a potom iPhone 7 Plus vo farbe Space Gray (nie Black). V tomto prípade ide stále len o testovacie prototypy, nakoľko na zadnej strane nemajú certifikáty a napríklad na väčšom iPhone 7 Plus nie je ani logo spoločnosti Apple, respektíve skôr chýba na mieste, kde by malo byť. Čo tu ale prekvapivo nájdeme je Smart konektor na spodnej strane zariadenia. O jeho existencií sa zviedlo už pomerne veľa diskusií a tá sa opäť potvrdila.

Zvláštne nám príde možno riešenie blesku, ktorý sa na oboch smartfónoch posunul viac smerom ku stredu šasi. Na fotke to nevyzerá príliš vábivo, ale treba tomu dať šancu naživo, samozrejme nové iPhony ešte nevyšli a toto môžu byť pokojne vydarené falzifikáty. Vyzerajú však veľmi vierohodne. Na fotkách si tiež môžeš všimnúť, že z väčšieho modelu iPhone 7 Plus zmizlo tlačítko na zapnutie/vypnutie zvuku, zatiaľ čo na menšom modeli ostáva.

Z prednej strany budeme prakticky na tom istom. Výnimka sa objaví na vrchnej časti z pravej strany, kam by sa mali umiestniť nové senzory. Samozrejme to stále nie je všetko a novinky sa nám budú ešte objavovať. O nových iPhonoch vieme už naozaj veľa a aj keď to nebudú revolučné modely, bude to podarená inovácia a my sa na ňu veľmi tešíme.

iPhone 7 - svtapple.sk

iPhone 7 - svtapple.sk

iPhone 7 - svtapple.sk

iPhone 7 - svtapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.