Ešte v lete minulého roka sme napísali článok, v ktorom sme vám ukázali 6 aplikácií pre mužov určených na chudnutie. Pre čo najlepší výsledok je kľúčové dodržiavať správnu stravu a v spoločnosti Apple to zdá sa veľmi dobre vedia vedia. Technologický gigant totiž získal zaujímavý patent, ktorý by vám mohol pomôcť s diétou. Informoval o tom portál Appleinsider.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Nová patentová prihláška nesie názov „Počítadlo kalórií s rozšírenou realitou“ a funguje vskutku pôsobivo. Zariadenie (napríklad iPhone) by malo byť schopné detegovať žuvanie a na základe toho vyzvať používateľa, aby mu odfotil to, čo práve konzumuje.

Apple v patente uvádza, že „k nepresnému počítaniu kalórií prispieva mnoho faktorov, napríklad veľkosť porcie, ktorá sa môže ťažko merať pri stravovaní sa v reštaurácii.

iPhone bude mať pod kontrolou vašu diétu 

Apple patent na chudnutie
Zdroj: Appleinsider

A ak sa pýtate, ako by mala samotná detekcia žuvania fungovať, odpoveď vás možno prekvapí. Zariadenie vás v tejto chvíli nebude sledovať cez kameru ale všetko by malo byť schopné vyzistiť vďaka veľmi citlivým mikrofónom.

Následne by vás technológia opisovaná v patente mohla požiadať o to, aby ste jej odfotili jedlo. Keď to urobíte a ona vyhodnotí obsah na tanieri, môže vám ponúknuť rady alebo skritizovať váš výber pre čo najlepšie dosiahnutie kalorických hodnôt, ktoré ste si pre chudnutie stanovili. V tomto procese by mohla do hry vstúpiť aj umelá inteligencia.

Ide zrejme o ďalší z krokov spoločnosti Apple, ktorých cieľom je zlepšiť a rozšíriť funkcie týkajúce sa zdravia, nachádzajúce sa vo viacerých produktoch. Práve počítanie kalórii a zníženie obezity by mohlo mnohým ľuďom pomocť vo vyhýbaní sa rôznym ochoreniam.

Uvidíme, či sa niekedy tento patent dostane aj do praxe. Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tejto technológii vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Zaujímavý koncept iPhone 7!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -