iPhone 14 Pro je nielen skvelým telefónom, no ako sa ukazuje, tak aj zázračným nástrojom, ktorý pomáha zlepšovať životy nie len ľudí, ale aj domácich zvierat. V novom videu spoločnosti Apple s názvom “The Invincibles” sa môžete pozrieť na to, ako sa využíva technológia LiDAR na vytváranie prostetických protéz pre psy.

Video nám predstavuje psa Tripa, ktorý bol zachránený pred utratením kvôli deformácii nohy. Po amputácii prednej labky, sa musel prispôsobiť životu na troch nohách. Vďaka spoločnosti 3DPets, ktorá sa špecializuje na výrobu protéz pre zvieratá, dostal Trip novú šancu na plnohodnotný život.

Spoločnosť 3DPets používa iPhone 14 Pro na skenovanie tiel zvierat a vytváranie 3D modelov ich protéz. Protézy sú následne vytlačené v 3D tlačiarniach a prispôsobené tvarom zvieraťa. Vďaka tomu sa psy cítia pohodlne a môžu sa opäť pohybovať.

Ako ste si určite mohli všimnúť, spoločnosť Apple použila nový slogan “Made on iPhone” namiesto obvyklého “Shot on iPhone”, aby zdôraznila skenovaciu funkciu iPhonu 14 Pro. Video je tiež označené hashtagom #MadeOniPhone, ktorý je zatiaľ novinkou.

LiDAR skener zažil svoj debut pred niekoľkými rokmi v prémiových verziách iPhonu 12 Pro a 12 Pro Max a v iPadoch Pro. Technológia využívajúca meranie vzdialenosti a polohy medzi snímanými predmetmi našla svoje využitie hlavne v rozšírenej realite, ale napríklad aj v portrétovom móde.

Dajte nám vedieť do komentára, aké máte skúsenosti s LiDARom vy. Tešíme sa na všetky vaše tipy, postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo iOS 12.5.1 - firma myslí na majiteľov starších zariadení
Môže ťa zaujímať
- Reklama -