Pokiaľ vlastníte Apple Watch Series 5, určite viete, čo znamená LTPO. Vďaka tejto technológii môže na vašich hodinkách fungovať always-on a teda neustále zapnutý displej. Už dlhšie sa hovorí, že táto možnosť sa objaví aj v iPhone. Dnes prichádza správa, ktorá to potvrdzuje. Počkať si však budeme musieť až do roku 2021.

Stále zapnutý displej na iPhone? V roku 2021 zrejme realita!

Zdá sa, že si spoločnosť Apple myslí aj na budúcnosť. Vďaka úniku informácii z dodávateľských reťazcov vieme, akým smerom sa bude uberať displej v iPhone, ktorý je pripravovaný pre rok 2021. Postarala sa o to spoločnosť DigiTimes.

Podľa jej zistení bude tohtoročný iPhone 12/12 Pro posledným modelom, ktorý ešte nedostane technológiu LTPO. Tú nájdeme napríklad v hodinkách Apple Watch Series 5 alebo mnohých iných konkurenčných Android smartfónoch.

podlahy konfigurátor
reklama

Hlavnou výhodou takéhoto druhu displeja je, že môže byť neustále zapnutý. V prípade iPhonu to má úplne rovnako veľký význam, ako v prípade Apple Watch. Pokiaľ sa chcete pozrieť iba na čas, alebo potrebujete skontrolovať notifikácie, urobíte to bez toho, aby ste museli na displej „ťukať“ alebo telefón zodvihnúť zo stola.

Ak má funkcia always-on v Apple Watch negatívne dopady na výdrž batérie, v iPhone to budú úplne nepostrehnuteľné. Jedná sa o veľmi šetrnú záležitosť s obnovovacou frekvenciou len 1Hz. Môže za to neporovnateľne väčší akumulátor. Uvidíme, ako to celé dopadne. Podľa správy už niektorí dodávatelia testujú výrobu takýchto komponentov, aby bolo všetko pripravené na čas.

Pokiaľ Apple predstaviť always-on displej aj pre iPhone, určite to nebude krok späť. Do komentára nám napíšte, čo si o tom myslite vy. Za nás je to skvelý nápad…

Stále zapnutý displej na iPhone? V roku 2021 zrejme realita!
Prečítajte si tiež  Chystaný iPad s OLED displejom by mal dostať 15" obrazovku. Kedy by mal doraziť?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.