Aj keď iPhone 12/ 12 Pro ešte nebol predstavený, v Apple už dnes pracujú na jeho nástupcovi. iPhone 12S alebo iPhone 13 príde v septembri 2021. Podľa všetkého môže priniesť always-on displej podobne, ako napríklad hodinky Apple Watch Series 5.

iPhone v roku 2021 dostane always-on displej

Najnovšie správy z pozadia spoločnosti Apple sa opäť postarali o veľmi zaujímavé informácie. Netýkajú sa ani tak tohtoročnej vlajkovej lode, ktorá príde na trh pravdepodobne v októbri 2020. Ide skôr o jej nástupcov, ktorí sú plánovaní na rok 2021. Ako sme už nedávno naznačili, Apple v tomto iPhone úplne odstráni Lightning konektor a nahradí ho bezdrôtovým nabíjaním. Fungovať by to malo podobne, ako na hodinkách Apple Watch. Nebude to však jediná technológia, ktorou sa jablková spoločnosť zo svojho wearable produktu inšpiruje.

Ďalšou by mohol byť takzvaný LTPO displej (Low-Temperature Polycrystalline Oxide). Aby sme to zjednodušili, táto zobrazovacia jednotka dokáže pri neaktivite znížiť obnovovaciu frekvenciu zo 60Hz alebo 120Hz na 1Hz. Vďaka tomu zmierňuje energetickú náročnosť a používateľ môže stále vidieť na obrazovke čerstvé informácie. V praxi by ste mali stále zapnutý displej aj v situácii, kedy by ste na svojom iPhone nič nerobili.

Ako vyzerá always-on displej na Apple Watch Series 5? - svetapple.sk
Ako vyzerá always-on displej na Apple Watch Series 5?

Nemuselo by ísť pritom o uzamknutú plochu. Apple by sem mohlo zakomponovať aj niečo ako „šetrič obrazovky“. Ten by vám tu ukazoval hodiny, notifikácie, dátum, stav batérie atď… Už by nebolo potrebné na telefón klikať alebo ho odomykať. Stačilo by sa naň za akejkoľvek situácie iba pozrieť.

Pre jablkovú spoločnosť by mohol túto technológiu vyrábať Samsung. Hoci sa naoko jedná o veľkých konkurentov, v skutočnosti spolupracujú. Juhokórejský gigant nie je len jeden z najväčších predajcov smartfónov na svete ale aj výrobca najrôznejších komponentov. Apple je na druhej strane obrovský zákazník, ktorý sa jednoducho neodmieta…

iPhone 12 Pro design svetapple.sk
iPhone v roku 2021 dostane always-on displej.
Prečítajte si tiež  MS Office aj Windows kúpite po novom roku vo veľkých zľavách: Máme aj zľavové kódy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.