Na hrozbu pred Masque Attack nás upozornila už americká vláda, prednedávnom však svoje oficiálne stanovisko k možnej hrozbe vyjadrila cez iMore aj samotná Jablková spoločnosť, ktorej sa priamo tento problém týka. Pozrite si oficiálne stanovisko Apple k tomuto problému!

Stanovisko

„Navrhli sme OS X a iOS so vstavanými bezpečnostnými opatreniami na ochranu zákazníkov a varujeme ich pred inštaláciou potencionálne škodlivého softwaru. Nie sme si vedomí žiadnych zákazníkov, ktorí by reálne boli poškodení týmto útokom. Odporúčame však zákazníkom sťahovať aplikácie len z dôveryhodných zdrojov, ako je napríklad App Store a venovať pozornosť všetkým výstrahám. Podnikoví užívatelia, ktorí inštalujú vlastné aplikácie by mali inštalovať len aplikácie zo zabezpečených webových stránok svojich spoločností.“

Najmä vývojári

Masque Attack postihol predovšetkým zákazníkov, lepšie povedané vývojárov, ktorí do svojho iPhonu inštalovali aplikácie z iných zdrojov ako iTunes AppStore. Práve to je dôvod, prečo by bežný používateľ nemal mať obavu, že sa nakazí aj jeho zariadenie!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.