Chýbajúca kalkulačka na iPade je známou témou, ktorá sa v jablkovej komunite skloňuje už dlhé roky. Tejto natívnej aplikácie v systéme iPadOS sa používatelia dožadujú už od vydania prvej generácie tabletu s nahryznutým jablkom, no stále márne. Vyzerá to tak, že sa jej nikdy nedočkáme. Aspoň tak to načrtla dvojica predstaviteľov spoločnosti Apple v zložení Craig Federighi a Greg Joswiak v nedávnom rozhovore.

Viceprezidenti a známi „pohlavári“ cupertinskej spoločnosti sa k tejto téme vyjadrili v rozhovore pre Wall Street Journal. V interview boli preberané rôzne témy ako napríklad prechod z konektoru Lightning na USB-C, nové čipy z vlastnej produkcie či absencia iMessages pre systém Android.

- Reklama -

Čo sa týka natívnej aplikácie kalkulačka pre systém iPadOS, obaja predstavitelia zastávajú rovnaký názor. Podľa nich natívna aplikácia jednoducho nie je potrebná. Dôvodom má byť mnoho alternatív, ktoré používatelia môžu nájsť v digitálnom obchode App Store. K dispozícii sú ako platené, tak aj bezplatné kalkulačky s rôznymi funkciami.

Je teda viac než možné, že tohto riešenia sa nikdy na iPadoch nedočkáme. Aký názor na túto tému zastávate vy? Potešila by Vás natívna kalkulačka v iPadOS, alebo Vám vyhovujú aplikácie tretích strán? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -