Chýbajúca kalkulačka na iPade je známou témou, ktorá sa v jablkovej komunite skloňuje už dlhé roky. Tejto natívnej aplikácie v systéme iPadOS sa používatelia dožadujú už od vydania prvej generácie tabletu s nahryznutým jablkom, no stále márne. Vyzerá to tak, že sa jej nikdy nedočkáme. Aspoň tak to načrtla dvojica predstaviteľov spoločnosti Apple v zložení Craig Federighi a Greg Joswiak v nedávnom rozhovore.

Prečítajte si tiež  iOS 16 a iPadOS 16 ešte nie sú kompletné: Týchto 5 noviniek prinesú do konca roka

Viceprezidenti a známi „pohlavári“ cupertinskej spoločnosti sa k tejto téme vyjadrili v rozhovore pre Wall Street Journal. V interview boli preberané rôzne témy ako napríklad prechod z konektoru Lightning na USB-C, nové čipy z vlastnej produkcie či absencia iMessages pre systém Android.

Čo sa týka natívnej aplikácie kalkulačka pre systém iPadOS, obaja predstavitelia zastávajú rovnaký názor. Podľa nich natívna aplikácia jednoducho nie je potrebná. Dôvodom má byť mnoho alternatív, ktoré používatelia môžu nájsť v digitálnom obchode App Store. K dispozícii sú ako platené, tak aj bezplatné kalkulačky s rôznymi funkciami.

Je teda viac než možné, že tohto riešenia sa nikdy na iPadoch nedočkáme. Aký názor na túto tému zastávate vy? Potešila by Vás natívna kalkulačka v iPadOS, alebo Vám vyhovujú aplikácie tretích strán? Podeľte sa s nami o názor v sekcii komentárov pod článkom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here