Jeden z najznámejších patentových sporov medzi najväčšími technologickými spoločnosťami vôbec už vyzerá, že má svoj úspešný koniec. Samsung jednoducho prehral a Applu musel zaplatiť nemalú finančnú čiastku, konkrétne 548 miliónov amerických dolárov za to, že okopíroval design iPhonu. Čo už sa zdalo úplne vyriešené má zdá sa svoju dohru!   

Súd Apple vs. Samsung má stále svoju dohru!

Kalifornský súd dal za pravdu spoločnosti Apple, čo jednoznačne znamenalo, že Juhokórejský gigant prehral a musí zaplatiť mastnú pokutu, vo výške 548 miliónov dolárov. Dobre nič príjemné ale skutočne je okolo toho potrebné robiť taký “bordel”, keď prednedávnom Apple inovoval výrobné linky pre výrobu OLED displejov pre iPhone vo výške 7,5 miliardy dolárov?

- Reklama -

Na svete existuje teória, že spoločnosť Apple a Samsung v skutočnosti nie sú v konflikte, len jednoducho potrebujú neustálu mediálnu pozornosť a takýto spor jednoducho prišiel vhod. Veď keď sa nad tým zamyslíme, Samsung vyrába viacero komponentov vrátane čipov práve pre iPhone a tak je nad svetlo jasné, že spoločnosti spolupracujú.

Galaxy iPhone - svetapple.sk

Podľa Apple je cieľom Samsungu celý prípad neustále predlžovať aj keď nie je úplne jasné prečo. Samsung sa zo súdu odvolal, no Apple nevidí jediný dôvod na to, aby do celého prípadu opäť zasahoval súd. Ak by nakoniec aj zasiahol. spoločnosť by musela celú čiastku peňazí vrátiť a o sume by sa rozhodovalo znova.

Len tak pre zaujímavosť, Samsung mal na počiatku zaplatiť až 1 miliardu dolárov, no podarilo sa mu túto astronomickú čiastku zjednať na polovicu. Naopak také Apple prednedávnom prehralo súdny spor so spoločnosťou VirnetX kvôli FaceTime. práve tej musí teraz zaplatiť 625 miliónov dolárov.

To je suma ešte vyššia ako musel Samsung zaplatiť jablkovej spoločnosti. Uvidíme ako to celé dopadne, no ak to všetko robia obe spoločnosti len za cieľom mediálne sa zviditeľniť, je to trošku trápne. Ale tak čo, aj zlá reklama je reklama a pri takých firmách ako Apple či Samsung to platí dvojnásobne!

Samsung vs. Apple - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.