iPhone je najpoužívanejšie mobilné zariadenie na svete a preto niet divu, že fotografie, ktoré ho prezentujú pred celým svetom musia byť vždy dokonalé. Apple si dáva záležať naozaj na všetkom a dokonca do toho celého prináša aj nejaké to posolstvo. Čas 9:41, ktorý je azda na každej fotke nového iPhonu totiž nie je náhodný.

9. január 2007, 9:41

Presne to je dátum, ktorý nám na najbližších 8 rokov totálne zmenil životy. O čom to do šľaka hovorím? No predsa o legendárnej Keynote, na ktorej Steve Jobs totálne potopil zaužívané veci a predstavil iPhone, ktorý bol úplne iný, ako všetky ostatné dovtedy vyrábané smartfóny.

Bol jednoduchý, rýchly, intuitívny, mal v sebe MP3 prehrávač a hlavne ponúkal “obrovský” dotykový displej. Všetci si ho prakticky okamžite zamilovali a milujú ho dodnes. Málokto ale vie, prečo je vlastne na oficiálnych fotografiách zachytávajúcich iPhone vždy čas “9:41“. My ti to prezradíme a nie, náhoda to nie je!

Steve totiž na pódium v prednáškovej sále vstúpil 9.januára v čase okolo deviatej hodiny ráno. O 9:39 Už bol nadobro pripravený ukázať niečo, čo doposiaľ nikto nikdy nevidel a o 9:40-9:41 sa tak aj stalo. Práve preto sa v Apple rozhodli, že čas na ich telefóne bude stanovený na 9:41. Osobne sa mi tento detail veľmi páči a to aj preto, lebo v sebe skrýva “tajomstvo”. Myslím si, že pokiaľ by Apple zvolilo len 00:00 alebo napríklad 12:00, bolo by to nudné.

Apple si na podobných detailoch potrpí aj dnes.

Nebolo to ale posledný krát, čo Apple do niečoho skrylo nejaké posolstvo. Firma to robí prakticky dodnes. Jednou z takýchto maličkostí je napríklad diktafón v operačnom systéme iOS. Jeho ikonka by teoreticky mohla ukazovať obyčajný, úplne náhodný tón, ale tak to nie je. Skrýva sa v nej oveľa viac. Podobných detailov by sme ešte mohli nájsť oveľa viac. Niekedy je zaujímavé pátrať po dôvodoch. Môžu skrývať zaujímavý príbeh, ktorý by ťa nenapadol.

iPhone 2G oslavuje 12. rokov od svojho predstavenia. - svetapple.sk
iPhone 2G oslavuje 12. rokov od svojho predstavenia. – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here