Dnes sme si pripravili článok o tom, aké to bolo prejsť s obrovského iPhonu 8 Plus do menšieho iPhonu XS. Mnohí ľudia nevedia či si vybrať menší 5,8″ alebo väčší 6,5″. Je to samozrejme každého subjektívna vec. Pre mňa bola ale lepšia voľba menšej uhlopriečky. Takto som vymenil iPhone 8 Plus za iPhone XS.

Vymenil som iPhone 8 Plus za iPhone XS

V tomto článku sa budeme venovať len rozdielom, ktoré používateľ naozaj pocíti. Považujeme za nezmyselné písať o rozdieloch vo výkone. Tie aj tak napokon nie je cítiť. Vymenil som iPhone 8 Plus za iPhone XS predovšetkým kvôli rozmerom a prirodzenej výmene zariadenia. Práve v jeho rozmeroch vidím najväčšiu výhodu.

Najlepšia vec akú som urobil

Značme hneď tým najdôležitejším. Displejom. Pri väčšom zariadení som bol vždy zvyknutý na 5,5″. Uhlopriečka, ktorá už zo smartfónu robí phablet sa pri predstavení (ešte v iPhone 6 Plus – 2014) zdala ako obrovská, dnes je smiešna. Aj napriek tomu, že som bol so všetkými pluskovými modelmi vždy mimoriadne spokojný mali svoje muchy. Jednou z nich boli rozmery. Telefón už bol problém zmestiť do vrecka. Keď sa aj zmestil, často bolo nekomfortné sedieť a mať ho stále vo vnútri. Preto ho bolo nutné položiť napríklad na stôl. Nie, že by to bolo komplikované ale človeku to príde časom trochu otravné a komplikované.

Vymenil som iPhone 8 Plus za iPhone XS. Bolo to perfektné rozhodnutie. - svetapple.sk
Rozmery skôr pripomínajú iPhone 6-8 – svetapple.sk

Druhým problémom, ktorý som mal so všetkým pluskovými iPhonmi bola ich veľkosť od spodného rámčeka po hornú časť displeja. Tým, že priestor, kde je umiestnené Touch ID bol pomerne veľký a v podstate nič neobsahoval, veľa krát som nedočiahol a musel som naťahovať prsty. Zase je to maličkosť, ktorá sa dá bez problémov predýchať a zvyknúť si na ňu. Na druhú stranu je ale úľava, keď má od nej človek pokoj. Toto je to hlavné prečo ma teší iPhone XS.

Bežné používanie

V prvom rade som zobral menší model XS a nie väčší XS MAX. Na Pluskovom iPhone mi vyhovoval väčší displej. Menší model XS má uhlopriečku 5,8″ takže som o nič neprišiel. V druhom rade telefón je podstatne menší. Displej na celej prednej strane má výhodu v používaní. Je to pohodlnejšie. Hrubé rámčeky zmizli. Bezproblémovo prstom dočiahnem na jeho vrch. Vo vrecku mám pocit, akoby som používal obyčajný iPhone 6-8. Je síce pravda, že model XS je pomerne ťažký, oproti spomínanej 4,7″ šestke je to citeľný rozdiel. Na druhú stranu ale mám pocit, že je mohutnejší.

Nebojím sa napríklad toho, že sa mi poškodí napríklad ohnutím. Výdrž batérie je aj napriek menšiemu telu zhruba rovnaká ak nie dokonca lepšia. Dopomáha k tomu podobne veľká kapacita vďaka batérií v tvare písmena “L”. Super je tiež odomykanie cez Face ID (notch mi vôbec neprekáža). Je rýchle a funguje spoľahlivejšie ako som očakával. Touch ID je samozrejme tiež perfektné ale nechýba mi aj keď som veľa krát spomínal, že je to tá najlepšia vec akú mohlo Apple urobiť. Dnes si to nemyslím.

Fotoaparáty sú síce lepšie, bokeh efetk prepracovanejší ale to by som neporovnával, ide o staršie zariadenie a tom táto recenzia samozrejme nie je. Po výmene iPhonu 8 Plus za IPhone XS som mimoriadne spokojný. Nie preto, lebo mám nové zariadenie ale preto, lebo som našiel kompromis vo všetkom čo som od Applu vyždaoval. Model XS mi príde skoro dokonalý, nemám voči nemu žiadne výhrady. Uvidíme ako to bude pokračovať ale po dlhých rokoch mám pocit, že používam revolučný produkt od Apple.

Vymenil som iPhone 8 Plus za iPhone XS. Bolo to perfektné rozhodnutie. - svetapple.sk
Vymenil som iPhone 8 Plus za iPhone XS. Bolo to perfektné rozhodnutie. – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here