Apple patrí medzi najziskovejšie spoločnosti na svete. Môže za to predovšetkým široké produktové portfólio a obrovské marže, ktoré si firma na produktoch necháva. Otázka však znie, vieš si predstaviť aké množstvo zariadení musí Apple predať? Odpoveď máme. Takto Apple predáva v reálnom čase

Takto Apple predáva v reálnom čase, je to neskutočné

Množstvá, v ktorých Apple predáva svoje produkty sú obrovské. V poslednej dobe síce ubudlo z predaných iPhonov, no neznamená to, že by sa telefóny nepredávali. Podľa štatistík spoločnosť dokáže predať za jednu sekundu približne 5-6 týchto zariadení po celom svete.

To sa za neúspech určite nemôže považovať. Najme nie keď si zrátame obrovské marže, ktoré spoločnosť na každom predanom zariadení získa. Pri Najnovších zariadeniach sú tieto marže podľa analytikov na úrovni 700$ po odrátaní výrobných nákladov, nákladov vynaložených na reklamu a samozrejme nákladov na vývoj zariadenia, ktorý vôbec nie je lacný.

Takto Apple predáva v reálnom čase. - svetapple.sk
Takto Apple predáva v reálnom čase. – svetapple.sk

To sme ale spomenuli iba iPhone. Pokiaľ sa pozrieme na predaje iPadu, tak Apple každú sekundu predá asi 1,3 kusu tohto zariadenia. Nie je to síce také šialené ako pri iPhone ale je to veľmi slušné číslo. Čo sa týka počítačov Mac, tak tu sa za každé 2 sekundy predá približne jedno zariadenie. Opäť je to horšie ako pri iPade ale nejedná sa o produkt, ktorý ľudia nakupujú každé 2 roky tak ako iPhone. Nakoniec tu máme hodinky Apple Watch. Jeden kus sa predá asi za 3 sekundy.

Apple zarába obrovské peniaze, v reálnom čase to vidíme najlepšie

Samozrejme je úplne iné, keď nám Apple povie o zarobených miliónoch prostredníctvom štvrťročnej správy a je iné, keď vidíme, ako tieto peniaze zarába v reálnom čase. Príjem spoločnosti je každú jednu minútu na úrovni od 350-400 tisíc amerických dolárov. Zisk z týchto príjmov je po odrátaní všetkých nákladov asi 80 000$ za minútu. Pokiaľ sa pozrieme na poslednú investíciu spoločnosti Apple, kedy ponúkla Japan Display 100 miliónov dolárov, v skutočnosti ju to stálo úsilie asi 21 hodín roboty. Navyše Apple zarába 24/7 vďaka pôsobeniu na celom svete.

Pokiaľ si chcete pozrieť štatistiky v reálnom čase na vlastné oči, navštívte túto stránku. Je neskutočné sledovať ako firma, ktorá v roku 1976 vznikla v garáži u otca Steva Jobsa dokáže produkovať milióny dolárov behom jediného dňa. Len tak ďalej…

Takto Apple predáva v reálnom čase. - svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Apple Watch zachránili život. Pomohlo sledovanie srdečnej frekvencie.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.