Hoci sa Applu zo začiatku roka príliš nedarí, pravdepodobne to nie je iba problém na jeho strane. Ako ukazujú analýzy známych spoločností z celého sveta, prvý štvrť rok bude ťažký pre všetkých výrobcov mobilných zariadení. Predaje smartfónov pôjdu dole a nebude to len o “pár percent”!

Predaje smartfónov pôjdu dole – môže za to malý záujem zo strany zákazníka

Ako sa tak zdá, postupne sa dostávame do bodu, kedy smartfóny naplnili svoje maximum a už sa len veľmi ťažko vylepšujú. Kým kedysi bol rozdiel 3 roky medzi iPhonmi obrovský, dnes to už nie je nič a iPhone 7 z roku 2016 je dnes začiatkom roka 2019 mimoriadne populárne a dobre predávané zariadenie, ktorému nič nechýba. Pravda, nie je tu edge-to-edge displej ale veľa ľudí si ho vie odpustiť za vidinou vlastniť iOS zariadenie s tretinovou cenou.

Ako sa ukazuje, predaje smartfónov pôjdu dole. Bavíme sa najmä o začiatku roka, kedy útlm neucíti iba spoločnosť Apple ale všetci výrobcovia. V priemere by malo ísť o pokles až o 19%, čo reálne predstavuje stovky miliónov dolárov.

Okrem iného tento útlm budú sprevádzať aj problémy s predajom v Číne, kde sa taktiež predáva horšie. Dôvod môže byť práve nasýtenosť trhu ako bolo už naznačené vyššie. Výrobcovia sa už ani nemôžu sústrediť na to aby ich zákazníci menili telefón každý rok, prípadne dokonca ani každé dva roky. Pokiaľ si niekto zoberie iPhone XS za 1300€, ráta s tým, že to bude na dlhšie. Takýto telefón mu bez problémov vydrží aj 4 roky.

iPhone XS Max je najobľúbenejší iPhone z roku 2018! - svetapple.sk
iPhone XS Max ! – svetapple.sk

Žiaľ inovácie majú taktiež svoje limity. Apple ale problémy s horšími predajmi bude riešiť následovne. Pravdepodobne sa bude sústrediť okrem skvelých produktov aj na skvelé služby. Jendou z nich je Apple Music a pribudnúť by k nej čoskoro mohla aj stremovacia služba s video.

Rovnako tak tu máme k dispozícií už 11. rokov AppStore. Takteiž obyčajný obchod, z ktorého má firma rekordné zárobky. Uvidíme ako sa bude trh uberať ďalej. Jedno je ale jasné, problémy nemá a nebude mať jedine Apple. Rovnako nízke predaje teraz môžu pocítiť aj výrobcovia ako Samsung, LG, Sony, Xiaomi či Huawei. Uvidíme ako sa situácia vyvinie.

Bude iPhone XR prepadák podobne ako iPhone 5C? - svetapple.sk
Predaje smartfónov pôjdu dole celosvetovo. – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac.com

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here