Len včera sme vám priniesli informácie o tom, ako by mohol vyzerať iOS 14 vďaka únikom portálu 9to5mac. Dnes sme sa dočkali vydarenej vizualizácie, ktorá zobrazuje widgety priamo na domovskej obrazovke a tiež to, ako by sme ich mohli používať pri funkcii haptic Touch. Čo na to hovoríte? Nám sa to veľmi páči!

Takto bude vyzerať iOS 14 na iPhone.

O následujúcu vizualizáciu, sa postaral známy dizajnér Parker Ortolani, ktorý nám prednedávnom ukázal aj to, ako by mohlo Apple využiť aplikáciu Dark Sky v budúcej generácii operačného systému pre iPhone a iPad. Po včerajších informáciách o widgetcoh, ktoré budú súčasťou domovskej obrazovky sa Parker pustil opäť do práce a výsledok tu máme už dnes.

Koncept zverejnil na svojom Twitteri a my musíme povedať, že vyzerá skutočne výborne. Novú funkciu autor nazval „SpringKit“ a ukazuje nám, ako by mohli byť widgety rozložené. Ani v jednom prípade sa autor príspevku nezameriava na viac, ako využitie jedného riadku (na domovskej ploche). To oceňujeme, nakoľko nám príde toto riešenie veľmi elegantné.

Napríklad taká Aktivita evidentne zaberá priestor, kde by sme normálne mohli vidieť 4 aplikácie. Samotný widget je však plný dôležitých informácii, ktoré chce mať človek väčšinou okamžite poruke a zároveň je prehľadný .

Takto bude vyzerať iOS 14 na iPhone
Takto bude vyzerať iOS 14 na iPhone.

Tiež tu vidíme ďalšie rozšírenia v podobe aplikácie počasie a tiež fotoaparát. Jedným kliknutím si pri fotení viete vybrať , či chcete robiť selfie alebo klasický záber zadnou kamerou.

Je vysoko pravdepodobné, že ak sa niečo podobné skutočne pretaví aj do oficiálnej verzie iOS 14, jednotlivé tlačidla bude možné konfigurovať. Používateľ si tak bude môcť vybrať, či si sem pridá selfie a klasické fotenie, alebo napríklad natáčanie videa a režim portrét.

Na záver by sme ešte mohli rozobrať aj aplikáciu počasie. Tá robí presne to, čo je jej účelom. Na ľavej strane vidíme ikonku, ktorá nám znázorňuje aktuálnu situáciu „tam vonku“, no a vpravo zase teplotu, vďaka čomu vôbec nemusíme otvárať appku. V spodnej časti sa nachádza mesto, pre ktoré vyobrazené počasie platí. Čo na to hovoríte? Privítali by ste takúto zmenu?

Takto bude vyzerať iOS 14 na iPhone
Takto bude vyzerať iOS 14 na iPhone.
Prečítajte si tiež  iPad Pro s M1 čipom vás vyjde v najvyššej konfigurácii verzii na takmer 2 600€
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.