Možno je to trochu z iného súdka, je to ale teoretická cesta, akou sa môže v budúcnosti uberať aj spoločnosť Apple. Prečo o tom teda nenapísať. Dnes sa na internete objavilo video funkčného prototypu Samsungu Galaxy Z Flip. Vyzerá to prinajmenšom veľmi zaujímavo.

Takto bude vyzerať skladací Samsung Galaxy Z Flip.

Samsung to opäť skúša na poli skladacích smartfónov. Zatiaľ môžeme tieto produkty označiť skôr za akési experimenty, pretože nikto netuší, či si ich ľudia zamilujú alebo nie. Každopádne to považujeme za zaujímavú revolúciu a zároveň aj smer, ktorým sa môžu zariadenia v. budúcnosti uberať. Každá technológia potrebuje pár rokov na to aby sa etablovala na trhu.

O dnešný únik funkčného prototypu Samsungu Galaxy Z Flip sa postaral renomovaný leaker Ben Geskin. Táto osoba v prvom rade do sveta nepúšťa len tak hocičo. Môžeme teda bez problémov povedať, že zariadenie, ktoré vidíme na videu je skutočne novinka od Juhokórejského giganta čomu nasvedčuje aj to, aké je video autentické… Bližšie detaily ale stále ostávajú v rúšku tajomstva.

Takto bude vyzerať skladací Samsung Galaxy Z Flip.
Takto bude vyzerať skladací Samsung Galaxy Z Flip.

Ako môžeme vidieť samotné otváranie sa dá vykonať aj pomocou jednej ruky. To je obrovská výhoda v prípade, že ste zaneprázdnený. Netušíme, aký sa vo vnútri nachádza mechanizmus ale dúfame, že je dostatočne odolný na to, aby zvládol otváranie niekoľko desiatok-krát denne počas doby aspoň troch rokov. Samotná technológia flexibilného displeja by mala byť tiež natoľko odolná, že jej to nebude robiť žiaden problém.

Dôležité je povedať aj to, že zariadenie je veľmi univerzálne a aj pokiaľ je zatvorené ponúka malý vstavaný displej (vedľa fotoaparátu) pre základné informácie.

Samsung Galaxy Z Flip bude možné využívať na výšku ale aj na šírku, nakoľko je v otvorenom stave dosť dlhý. Akonáhle ho máte uzavretý, získa veľmi príjemné a praktické rozmery. Je to vlastne taká „vyklápačka“ z roku 2020, ktorá sa nám náramne páči.

Uvidíme teda, ako sa toto riešenie chytí na trhu a či bude v konečnom dôsledku medzi ľuďmi populárne. Určite by bolo veľmi zaujímavé, keby Apple predstavilo zo svojich radov nejakého konkurenta. To je ale ešte len hudba ďalekej budúcnosti.

Netreba však zabúdať, že pokiaľ si používatelia obľúbia skladacie smartfóny, v Cupertine nebudú mať na výber. Navyše neveríme tomu, že už dnes niekde v tajných laboratóriách Apple Parku nepracujú inžinieri práve na potencionálnom konkurentovi. Nechajme sa prekvapiť. Páči sa vám tento skladací smartfón?

Prečítajte si tiež  Mac Pro postavený na ARM platforme môže pripomínať legendárny Power Mac G4 Cube z roku 2000.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.