Spoločnosť Apple sa minulý rok rozhodla o vylúčenie iPhonu 13 mini z ponuky, z dôvodu nedostatočných predajov. Záchranou mal byť model Plus, ktorý sa po niekoľkých rokoch opäť vrátil do portfólia jablkových telefónov. Ako sa ale zdá, technologický gigant spravil krok vedľa a ani iPhone 14 Plus v predajoch absolútne neuspokojil očakávania. Podľa nových údajov sa mu však darí lepšie, ako modelu mini.

Podľa správy DSCC, ktorá porovnáva údaje o dodávkach panelov pre iPhone od júna 2022 do apríla 2023, sú dodávky 6,7″ iPhonu 14 Plus medziročne o 59% vyššie ako dodávky 5,4″ iPhonu 13 mini za rovnaké obdobie.

Napriek dôkazom, ktoré naznačujú, že iPhone 14 Plus je najmenej populárnym modelom súčasného radu sa mu v tomto aspekte podarilo predčiť predošlý model.

Predaj modelov iPhone 14 Plus a iPhone 13 mini
Zdroj: DSCC

Hoci sa zdá, že iPhone 14 Plus si vedie oveľa lepšie ako iPhone 13 mini, výrazne zaostáva za modelom iPhone 14 Pro Max, ktorý má 36% podiel na celkových dodávkach modelov tohto radu.

Na iPhone 14 Pro pripadá 28% dodávok, zatiaľ čo iPhone 14 má 25% podiel. Model iPhone 14 Plus dosiahol najhoršie čísla, pričom zaostáva za ostatnými s 11% podielom.

Celkovo sa zdá, že séria iPhone 14 je mierne populárnejšia ako predchádzajúca generácia iPhonov. Podľa doterajších odhadov by mal nasledujúci modelový rad iPhone 15 priniesť ešte viac inovácií a nových prvkov, vďaka čomu by sa mu v predajoch malo dariť výrazne lepšie.

iPhone 14 Plus vo fialovej farbe a iPhone 14 v modrej farbe vedľa seba (porovnanie)
Zdroj: Apple Insider

Cena za iPhone 14 / 14 Plus výrazne klesla

To, že zákazníci nakupujú radšej iPhone 13, ktorý je na Slovensku dostupný od veľmi príjemných 679 € (bežná cena 899 €) má logický dôvod. Je skoro rovnako dobrý ako nástupca a získať sa dá oveľa lacnejšie.

Mnoho ľudí ale nevie, že medzičasom klesla cena aj pri iPhone 14, ktorý sa v čase uvedenia na trh ponúkal od 999 € a dnes je to len 790 €. Rovnako tak zletela cena pri iPhone 14 Plus, ktorý sa pôvodne predával za 1 149 € a dnes je to len 919 €. Ak si teda plánujete kúpiť nový smartfón, práve teraz je tá najlepšia príležitosť, aby ste tak urobili.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple má problém. iPhone španielskeho premiéra a ministerky obrany bol napadnutý spywarom

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -