iPhone X je perfektný. Model sa naozaj vydaril ale popravde nie každému musel padnúť do oka a my tomu celkom rozumieme. Nejde o lacnú záležitosť a vertikálne umiestnená šošovka fotoaparátu či napríklad predný displej s vystupujúcimi rohmi nemuseli pasovať komukoľvek. Všetko sa to dalo vymyslieť aj celkom ináč a pri pohľade na následujúce rendery až plačeme, že osud a okolnosti to zariadenia tak, ako to je teraz.

Škaredé káčatko?

Hoci sa to možno zdá ako mierne prehnaná reakcia, existujú ľudia, ktorí si reálne iPhone X nekúpia len kvoli tomu, že im skrátka nesadol nový dizajnový smer spoločnosti Apple. Je to síce trošku zvláštne ale prečo nie. Vertikálne umiestnená šošovka fotoaparátu vzbudzuje množstvo otázok, no to by možno nebol ten najväčší problém. Absolútny „klenot“ tohto všetkého je totižto predný displej a hlavne jeho rohy na obidvoch stranách. Tie sa veru príliš nepodarili. Všetko sa to dalo urobiť aj inák a rohy tam vôbec nemuseli byť. Myslím, že každý bude súhlasiť s názorom, že keby ich Apple vynechalo absolútne nič by sa nestalo (aj za cenu trochu menšej uhlorpeičky).

- Reklama -

Istý dizajnér sa to ale rozhodol všetko napraviť, teda aspoň na svojich renderoch kde ukázal, že telefón mohol vyzerať aj omnoho lepšie. Zarovnal hornú časť displeja tak aby sa spomínaných rohov úplne zbavil a kvôli symetrií pridal na spodnú stranu ešte trošku hrubší rámček. Voalá, telefón je nádherný. Má to ale jeden háčik.

Kopírovanie

Telefón je na renderoch naozaj nádherný a my môžeme povedať, že sme až smutní, že to takto nedopadlo aj naozaj. Na druhú stranu to ale takto dopadnúť mohlo, len tu bol zrejme ešte iný problém, ktorý by muselo Apple prekúsnuť. To je kopírovanie. Na renderoch môžeme vidieť zariadenie, ktoré je až príliš podobné vlakovej lodi od Samsungu a to konkrétne modelu Galaxy S8. Ešte väčší problém by ale mohol byť s novým LG G30, ktoré sa podobá ešte trošíčku viac.

Okrem toho všetkého by si ľudia mohli ľahko telefóny na ulici pomýliť a to určite Apple nechce. Chcelo mať možno nejaký charakteristický prvok, ktorým sa bude model X odlišovať. Len či to trochu neprehnalo? :/

iPhone X - svetapple.skiPhone X - svetapple.sk

iPhone X - svetapple.sk

iPhone X - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.