Ešte pred pár hodinami sme sa tešili na príchod nových iPhonov. Apple zverejnilo pozvánku na pripravovanú udalosť. Teraz sa žiaľ ukazuje, že firma predstaví iné produkty. Smartfóny si odkladá až na október. Či sa nám to páči alebo nie, dáva to zmysel.

iPhone 12 nepríde 15. septembra

Kompetentní sa nakoniec rozhodli, že nové zariadenia prídu formou oficiálnej prezentácie (a nie len ako tlačové správy). Jednať sa má o Apple Watch Series 6, iPad Air 4. generácie a aktualizovaný iPad s 10,2″ displejom.

Pri zverejnení pozvánky to vyzeralo aj na iPhone 12. Tento „sen“ sa však napokon nenaplní. Agentúra Bloomberg pripomína, že to avizovalo aj samotné Apple.

Luca Maestri pri júlovom vyhlasovaní finančných výsledkov poznamenal, že nový iPhone príde o niekoľko týždňov neskôr, ako je to bežné. Dôvodom sú problémy v dodávateľských reťazcoch (kvôli pandémii).

Takisto sa v priebehu mesiacov objavilo veľa únikov, ktoré naznačujú októbrový event. Ten zatiaľ ohlásený nebol (nakoľko máme dosť času). Je teda dosť možné, že iPhone 12 uvidíme až za viac ako mesiac.

Keďže výroba mešká, proces uvádzania na trh sa nedá nijako urýchliť. Keby Apple predstavilo nový smartfón 15. septembra, museli by sme naň čakať ešte niekoľko dlhých týždňov. To nie je práve ideálne.

Zažili sme to v roku 2017 (iPhone X) a v roku 2018 (iPhone XR). Rozhodnutie počkať považujeme za správne a veríme, že na budúci týždeň uvidíme „len“ hodinky a tablet. Súhlasíte?

zdroj

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá "iPhone" za $70!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here