Nie je žiadnym veľkým tajomstvom, že spoločnosť Apple potichu pripravuje nástupcu pre svoj dostupný iPhone SE, ktorý sa v súčasnosti predáva vo svojej tretej generácii. Tento smartfón je ikonický tým, že dokáže recyklovať roky starý dizajn a prepojiť ho s najmodernejšími technológiami, aké má spoločnosť Apple po ruke. No a presne v tomto duchu by sa mal niesť iPhone SE 4.

Hoci Apple o zariadení zatiaľ nehovorí, podľa únikov je už jasné, že bude mať dizajn, ktorý bude vychádzať z hranatého iPhonu 12, alebo dokonca modernejšieho iPhonu 14. Okrem plochých hliníkovým hrán by sme sa preto mali dočkať aj väčšieho 6,1″ displeja, ktorý bude vôbec po prvýkrát v dostupnom modeli využívať technológiu OLED.

Samozrejmosťou bude aj výrez pre Face ID, nakoľko iPhone SE 4 sa raz a navždy zbaví tlačidla Home Button s Touch ID.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Zariadenie sa však bude od vyššie vymenovaných iPhonov 12 / 14 líšiť v zadnej časti, kde by malo aj naďalej ponúkať len jednu šošovku fotoaparátu.

Tá by však mohla prejsť vylepšeniami a dostať napríklad nočný režim či vyššie 48 Mpx rozlíšenie, ktoré je dnes v iPhone už štandardom. Nechajme sa prekvapiť.

Kedy príde iPhone SE 4 na trh? Ešte si žiaľ počkáme 

Určite vás v tejto súvislosti zaujíma, kedy bude nový iPhone SE 4 dostupný. Asi by ste očakávali, že keď jeho predchodca vyšiel v prvej polovici roka 2022, nástupca by mohol byť pripravený už o niekoľko mesiacov, v blížiacom sa roku 2024. Tak to, ale zrejme nebude.

Nakoľko Apple stále predáva relatívne úspešný iPhone 13, ale aj iPhone 14, predstavovať dostupný iPhone SE 4, ktorý bude okresaný o niektoré funkcie a má sa predávať za ešte nižšiu cenu firme nedáva vôbec žiaden zmysel.

Aj preto sa podľa viacerých únikov špekuluje nad tým, že iPhone SE 4 uvidíme až niekedy v roku 2025. Zariadenie by mohlo dostať procesor A18 z iPhonu 16 a taktiež USB-C, ktoré bude v tom čase na území EÚ už povinnosťou.

Do tej doby nám však nezostáva nič iné, ako sa len kochať možnou krásou tohto zariadenia vďaka kvalitnému konceptu, o ktorý sa postaral YouTube kanál #ios beta news. Ak sa, ale tvorcovia nemýlia, zaručene tu máme ďalší predajný hit. Čo poviete?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -