Aj keď sa to nezdá, čas letí neuveriteľne rýchlym tempom a spoločnosť Apple nám už o niekoľko mesiacov predstaví úplne nový iPhone 15, ktorý dostane množstvo technických vylepšení. Ako ale bude vyzerať?

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

- Reklama -

Indície sa v súčasnosti rôznia, no predpokladá sa, že zariadenie bude mať podobný dizajn ako súčasná generácia iPhonov 14 s tým rozdielom, že sa v jeho zadnej časti budú nachádzať mierne zaoblené hrany (podobne ako v iPhone 5C).

Okrem toho by však Apple malo použiť pri výrobe konečne aj periskopický objektív, ktorý zákazníkom sprístupní extrémne priblíženie fotografií. V praxi hovoríme aj o 5x či dokonca 10x optickom zoome.

Dnes sa môžete pozrieť na zaujímavý koncept od #ios beta news, ktorý ukazuje nečakané riešenie zadného foto-panelu so štyrmi šošovkami objektívov. Jedným z týchto objektívov by mohol byť práve periskop, ktorý sa postará o detailné zábery objektov alebo scén nachádzajúcich sa v diaľke.

Podobnú technológiu využíva konkurencia už roky a tak nevidíme dôvod, prečo by s ňou nemohlo prísť aj Apple. Veď už aj jej predstavenie v roku 2023 môžeme považovať za dosť meškajúce. Dajte nám vedieť do komentára, či sa na periskop v iPhone 15 tešíte.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.