Spoločnosť Apple je vo svete známa ako trendsetter v oblasti dizajnu počítačových technológií. Pokiaľ táto firma niečo predstaví, konkurencia zvyčajne na nič nečaká a rýchlo to kopíruje. iPhone 15 by mal prísť po troch rokoch s väčšou vizuálnou zmenou. Nám sa však zdá, že sme ju už niekde videli.

Dobrou správou je, že zariadenie sa nebude inšpirovať ničím, čo už priniesla konkurencia. Dizajnéri Apple sa však rovnako ako pri iPhone 12 / 13 vrátia do minulosti aby sa inšpirovali niečím, čo už navrhli. Problém je však v tom, že to vtedy nefungovalo. Neznamená to však, že sa to v roku 2023 zopakuje.

Aby sme nechodili okolo horúcej kaše, predpokladá sa, že iPhone 15 dostane pozmenený dizajn s jemne zaoblenými hranami v zadnej časti, pričom displej zostane plochý tak ako dnes.

Inšpirácia na túto zmenu pochádza z roku 2013, keď Apple predstavilo dostupnejší iPhone 5C.

iPhone 5C v modrej farbe
Zdroj: Apple

Išlo o lacnejšie prevedenie pre čisto hranatý iPhone 5S, ktorý bol vylepšenou verziou iPhonu 5. Model 5C bol potom po technickej stránke práve iPhonom 5 s tým rozdielom, že už neobsahoval moderné hliníkové telo ale bol vyrobený z farebného plastu. No a to sa medzi zákazníkmi veľmi nefungovalo.

Apple chystá v roku 2023 zásadnú zmenu dizajnu 

iPhone 15 Ultra koncept
Zdroj: Appleinsider

Každopádne, v roku 2023 by mohlo prísť zariadenie, ktoré sa bude týmto tvarmi inšpirovať. Nebojte sa však, Apple určite pri telefóne za viac ako 1 000 € nebude používať plast na jeho konštrukcii. Koniec koncov, bolo by to dosť neekologické.

Na miesto toho by sme sa opäť mali dočkať použitia hliníku či dokonca titánu. Ten však môže byť prítomný maximálne na verziách 15 Pro či 15 Ultra, ktoré by sa mali vyznačovať extrémnou odolnosťou.

Koncept iPhone 15 Pro v sivej farbe
Zdroj: Reddit / JonJuhan

Dajte nám vedieť do komentára, či sa vám nové dizajnové smerovanie spoločnosti Apple páči alebo nie. Mala by sa radšej držať súčasných striktných plochých hrán, alebo sa vám viac páči zaoblený dizajn, ktorý fungoval v rokoch 2013 – 2019?

Tešíme sa na všetky vaše reakcie v komentároch.

iPhone 15 Ultra koncept
Zdroj: Appleinsider

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Rusko úplne zablokovalo Facebook a Twitter. Tieto sociálne siete sú v krajine nedostupné
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here