Zdá sa, že nový Apple iPhone 11 má skrytú „funkciu“, ktorá pravdepodobne vznikla omylom. Takto môže žiariť iPhone 11 v tme. V kombinácii s mnohými farbami novej generácie zariadenia to môže byť veľmi zaujímavé.

Takto môže žiariť iPhone 11 v tme

Tento efekt, ktorý ste mohli vidieť na titulnej fotke uvidíte kompletne celý na videu nižšie. To ukazuje konkrétne zelený iPhone 11, na ktorom samozrejme nie je žiaden obal. Na to aby bol dosiahnutý bolo potrebné logicky spustiť baterku alebo LED diódu na zadnej strane zariadenia. Používatelia na Reedite potvrdili vo vlákne s komentármi, že aj ich zariadenia vytvárajú podobný efekt. No a hoci je zaujímavý a popravde aj celkom pekný, pravdepodobne vznikol omylom, nie cielene.

Tohtoročné modely iPhone 11 a iPhone 11 Pro majú nový dizajn zadnej strany. Ten tvorí jeden kus skla. Vyvýšená zadná kamera je tiež súčasťou tohto skla (aj keď na nej nájdeme ešte jedno matné sklo). Zdá sa, že práve tento prvok vytvára veľmi zaujímavý efekt. Sklíčko je v priamom kontakte s LED diódov. Vytvára to elegantný efekt, ktorý vyzerá akoby svietila celá zadná strana. Pravdou ale je, že Apple zrejme tento dizajnový prvok nevytváralo úmyselne. Bolo to skôr omylom.

Nie je jasné, ktoré farby ovplyvňujú toto svetlo. Vyzerá to tak, že najlepšie to celé pôsobí na farebných prevedeniach, špeciálne zelenej a červenej variante.

- Reklama -

Sami sme to už vyskúšali a funguje to. No a hoci na webe idropnews hovoria o tom, že to nefunguje na čiernom iPhone 11, my môžeme potvrdiť, že to nie je pravda. Možno svetlo nie je až také výrazné existuje ale aj tu. Máme však pocit, že v prípade čiernej o čosi menej vyniká logo spoločnosti.

 Takto môže žiariť iPhone 11 v tme. Môže za to konštrukcia zadnej strany zariadenia. - svetapple.sk
Podobný efekt sa dá dosiahnuť aj na čiernom iPhone – svetapple.sk

Pokiaľ vás zaujíma iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max, ten je na tom o čosi “horšie”. Používateľské správy naznačujú, že je svetelný efekt je oveľa utlmenejší. Môže za to podľa všetkého matné sklo, ktoré sa používa špeciálne pri týchto zariadeniach. Používatelia ale uvádzajú, že podobný rozptýlené svetlo môžete dosiahnuť aj tým, ak máte na svojom iPhone transparentný kryt. Pokiaľ sa vám to podarilo, pošlite nám fotky vašich zariadení (aj iPhonov 11). Zaujíma nás ako vyzerá svetlo v kombinácii s rôznymi farbami…

Takto môže žiariť iPhone 11 v tme. Môže za to konštrukcia zadnej strany zariadenia. - svetapple.sk
Takto môže žiariť iPhone 11 v tme. Môže za to konštrukcia zadnej strany zariadenia. – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here