Apple nám v septembri predstavilo 3 nové zariadenia. Jednalo sa o lacnejšiu verziu 11 a potom dva modeli s označením “Pro”. Delí ich od seba mnoho. Hlavným rozdielom je ale zozadu jedna chýbajúca šošovka v prípade lacnejšieho iPhonu 11. Je tu ale ešte jedna vec. Elegantný detail, ktorým Apple oddelilo iPhone 11 a iPhone 11 Pro. Všimli ste si?

Elegantný detail, ktorým Apple oddelilo iPhone 11 a iPhone 11 Pro. Všimli ste si?

Poznáme ich už skoro tri týžňe, no detaily objavujeme stále. Dnes vás chceme oboznámiť so zaujímavým a elegantným prvkom, ktorým Apple odlíšilo iPhone 11 a iPhone 11 Pro. Nehovoríme samozrejme o technických rozdieloch. Tie už dávno poznáme. Hovoríme skôr o dizajne.

Každý už určite vie, že model 11 Pro ma na zadnej strane matné sklo. Lacnejšia verzia 11 má na rozdiel od neho klasické lesklé sklo. V oboch prípadoch ide o extrémne pevný a odolný materiál. Zaujímavé je ale to, že oba druhy skiel nájdeme pravdepodobne na oboch iPhonoch.

Reč je hlavne o fotoaparáte, respektíve jeho kryte. Všimli ste si detail, že na oboch zariadeniach je iné sklíčko? Tu je to presne naopak ako s celkovou zadnou stranou zariadenia. iPhone 11 má tento kryt fotoaparátu vypracovaný z matného skla. Model 11 Pro zase používa lesklé sklo. Ťažko posúdiť, či sa jedna o tie isté materiály avšak všetko naznačuje tomu, že áno. Prečo to však Apple takto spravilo?

- Reklama -
Elegantný detail, ktorým Apple oddelilo iPhone 11 a iPhone 11 Pro. Všimli ste si? - svetapple.sk

iPhone 11 Pro musel niečim výraznejšie vynikať

Na odpoveď prečo je to tak jednoznačne neodpovieme. Predsa len nie sme inžinieri ani dizajnéri spoločnosti Apple. Na druhú stranu môžeme ale aspoň predpokladať, prečo sa v Cupertine rozhodli ísť touto cestou. Hlavný dôvod, ktorý nás napadá je snaha dosiahnuť to aby model 11 Pro viacej vynikal. Jeho luxusná zadná strana v kontraste s lesklým sklom na šošovkách fotoaparátu vyzerá skutočne luxusne. Dominanty fotoaparát vďaka odrazom omnoho viac svieti a pôsobí profesionálnejšie. Páči sa vám toto riešenie alebo by ste boli radšej za to aby Apple použilo celomatné/ celolesklé telo?

Elegantný detail, ktorým Apple oddelilo iPhone 11 a iPhone 11 Pro. Všimli ste si? - svetapple.sk
Elegantný detail, ktorým Apple oddelilo iPhone 11 a iPhone 11 Pro. Všimli ste si? – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here